2010 Spalio 11

Tragedija Smolenske

Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofos aukų pageribimas – su trikdžiais

veidas.lt

Lenkijos pirmoji ponia ir kartu su vykusi delegacija, dalyvavusi Rusijoje vykusioje ankstesnio Lenkijos prezidento lėktuvo katastrofos aukų pagerbimo ceremonijoje, pirmadienį saugiai nusileido Varšuvoje, nors jų kelionę atgal sutrikdė dviejų lainerių gedimai.

Prezidento Bronislawo Komorowskio (Bronislavo Komorowskio) žmona Anna (Ana) ir balandžio 10 dieną netoli Rusijos vakarinio miesto Smolensko įvykusios prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) lėktuvo katastrofos aukų artimieji susidūrė su problemomis grįždami į Lenkiją.

Lenkijos oro bendrovės LOT atstovas sakė, kad apie 170 žmonių delegacijos grįžimą sutrikdė dviejų lėktuvų gedimas.

Pasak jo, laineris “Boeing 737″, kuriuo turėjo būti parskraidinta pirmoji ponia ir aukų artimieji, negalėjo pakilti, nes neužsivedė jo varikliai.

Atstovas pridūrė, kad šį lainerį pakeisti išsiųstas kitas “Boeing 737″ buvo priverstas grįžti į Varšuvą dėl vieno elektros generatoriaus gedimo.

Kaip praneša naujienų agentūra “Interfax”, A.Komorowską iš Smolensko skraidinantis lėktuvas nutūpė Baltarusijos mieste Vitebske, tačiau nebegalėjo pakilti dėl variklių užvedimo sistemos gedimo.

“Jai iškvietė kitą lėktuvą iš Lenkijos”, – Vitebsko oro uosto atstovai pirmadienį sakė “Interfax”.

Laukdama lėktuvo, pirmoji ponia laikinai apsistojo viename iš Vitebsko viešbučių, o po kelių valandų kartu su dauguma delegacijos narių išskrido į Varšuvą Lenkijos oro bendrovės “Embraer” laineriu.

Likę delegacijos nariai turėtų grįžti į savo šalį vėliau pirmadienį.

“Interfax” citavo Baltarusijos susisiekimo ir ryšių ministerijos pateiktą preliminarią informaciją, jog iš Smolensko skrendantis lenkų lėktuvas Vitebske nutūpė, nes “iškilo problemų dėl variklio”.

Vėliau šios ministerijos aviacijos departamentas patikslino, kad “lėktuvas kuriame buvo Anna Komorowska, Vitebsko oro uoste nusileido ne dėl avarijos – jo tūpimas buvo planuotas”.

“Probleminė padėtis susiklostė, kai prieš išskrendant iš Vitebsko oro uosto lėktuvo nebuvo galima užvesti. Iš Lenkijos iškvietė lėktuvą, kuris atskraidino atsarginių dalių, kad būtų pašalintas gedimas. Vėliau iškvietė dar vieną nedidelį lėktuvą, kuriuo Komorowska grįžti į Lenkiją atsisakė”, – pasakojo “Interfax” pašnekovas.

“Vėliau jos parskraidinti iškvietė didelį lėktuvą, kuriuo ji išskris iš Vitebsko į Lenkiją, – pridūrė jis. – Lėktuvas, kuriuo Anna Komorowska skrido į Smolenską, remontuos Vitebske, o vėliau jis išskris į Lenkiją. Pagal turimus duomenis, (lainerio) patikrinimą atliks Lenkijos pusė”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...