2010 Lapkričio 26

Politika

Lenkijos pareigūno svarstymai apie “kompleksus” nerodo aukštos vidinės kultūros

veidas.lt

Lenkijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriaus Jano Borkowskio (Jano Borkovskio) svarstymai apie tariamus Lietuvos valdžios kompleksus nerodo aukštos vidinės kultūros, penktadienį pareiškė Lietuvos diplomatas, taip atsikirtęs į dar vieną priekaištą iš Varšuvos.

Savo pavardės nenorėjęs atskleisti Lietuvos pareigūnas sakė, kad ketvirtadienį Lenkijos žiniasklaidoje pasirodę J.Borkovskio “pasvarstymai apie tariamus Lietuvos valdžios kompleksus diplomatijos kuluaruose sukėlė veikiau šypsenas nei pasipiktinimus”.

“Pasirodo, jog užimamos aukštos pareigos nebūtinai reiškia aukštą vidinę kultūrą”, – BNS sakė Lietuvos diplomatas.

J.Borkowskis ketvirtadienį kalbėdamas Lenkijos parlamente vėl apkaltino Lietuvą esą nesprendžiant lenkų tautinei mažumai svarbių klausimų.

“Manau, kad Lietuvos valdžia turi kažkokių problemų, kažkokių kompleksų, kurie lemia, kad yra bendras nesugebėjimas teigiamai žvelgti į visus klausimus, kurie turi bet kokį lenkišką aspektą”, – sakė pareigūnas.

Jis pridūrė, kad klausimai turi būti išspręsti ir Lenkija to “labai tikisi”.

Lietuva, atmesdama Varšuvos priekaištus, pabrėžia, kad šalyje yra sudarytos geriausios sąlygos lenkams mokytis gimtąja kalba už Lenkijos ribų.

Apžvalgininkai Vilniuje mano, kad kitokį požiūrį į Lietuvą gali lemti ir pasikeitusi Lenkijos užsienio politika, nes Lenkija siekia didesnio vaidmens Europos Sąjungoje ir suartėjo su Rusija. Taip pat pabrėžiamas ir ministro Radoslawo Sikorskio (Radoslavo Sikorskio) neigiamas asmeninis nusistatymas, nors daugelis pripažįsta, kad ir Lietuva suteikia pretekstą, nes netesėjo pažado leisti pavardes dokumentuose rašyti naudojant lenkiškus rašmenis.

Įtampą taip pat kelia ir pelno neduodančios Lenkijos koncerno “PKN Orlen” investicijos į naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...