2010 Liepos 09

Lenkija

Ketvirtadienį Lenkija turėjo tris prezidentus

veidas.lt

Kas yra Lenkijos prezidentas? Ketvirtadienį uždavus šį klausimą skirtingu dienos metu, buvo galima išgirsti tris skirtingus atsakymus.

Lenkijos konstitucija atvėrė kelią tokiai neįprastai situacijai, kurią išprovokavo tai, kad šalis po prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) žūties lėktuvo katastrofoje balandžio 10 dieną gyvena pereinamuoju laikotarpiu, kai jau išrinktas, bet dar neprisaikdintas naujasis valstybės vadovas.

Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis), kuris po L.Kaczynskio žūties kaip Seimo pirmininkas automatiškai perėmė valstybės vadovo įgaliojimus, taip pat laimėjo sekmadienį vykusių pirmalaikių prezidento rinkimų antrąjį turą.

Kai B.Komorowskis ketvirtadienį ryte atsistatydino iš Seimo pirmininko posto ir atsisakė Seimo nario mandato, aukštųjų parlamento rūmų – Senato – pirmininkas Bogdanas Borusewiczius (Bogdanas Borusevičius) tapo laikinuoju prezidentu.

Tos pačios dienos pavakare Seimas savo naujuoju pirmininku išsirinko Grzegorzą Schetyną (Gžegožą Šetyną), kuris automatiškai perėmė prezidento įgaliojimus ir eis šias pareigas iki B.Komorowskio prisaikdinimo valstybės vadovu.

Naujojo prezidento prisaikdinimo ceremonija Seime turėtų įvykti rugpjūčio pradžioje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...