2011 Birželio 25

Lenkijoje surašinėtojai nenoriai klausia apie tautybę

veidas.lt

BFL

Lenkijoje visuotinis gyventojų surašymas vyksta nuo balandžio, tačiau kaip pastebi dienraštis “Gazeta Wyborcza”, surašinėtojai nenoriai klausia apie piliečių tautybę.

Viena Palenkės vaivadijos, kurioje gyvena daug baltarusių, gyventoja paklausė surašinėtojos, kodėl ši neklausianti apie tautybę.

“Čia Lenkija, todėl visi esame lenkai”, atkirto surašinėtoja. Dėl to kilus skandalui, ji buvo nušalinta nuo pareigų, tačiau panašūs atvejai nėra pavieniai.

Palenkės vaivadijoje, rašo dienraštis, pagal 2002 metų surašymą gyvena 50 tūkst. baltarusių, yra netgi kaimų, kur lenkų iš viso nėra.

“Gazeta Wyborcza” pažymi, kad šie skaičiai gali ir neatitikti tikrovės, nes, remiantis Ortodoksų Bažnyčios duomenimis, Palenkėje gyvena apie 150 tūkst. baltarusių.

Keturiuose valsčiuose lenkų iš viso nėra, o dar kai kuriuose, baltarusiai sudaro daugiau kaip 20 proc. gyventojų ir gali, pagal įstatymą, baltarusių kalbą vartoti kaip pagalbinę bei rašyti vietovių ir gatvių pavadinimus dviem kalbom, tačiau šito nėra.

Lenkijos baltarusių sąjungos valdybos narys istorikas Olegas Latyšonekas dienraščiui priminė, jog per 2002 metų surašymą, visi valdybos nariai ir jų šeimos buvo užrašyti lenkais.

Todėl iki šiol niekas negali pasakyti, kiek Palenkės vaivadijoje gyvena baltarusių, negali pasakyti ir Lenkijos baltarusių sąjungos vadovai.

Panašiai kalba ir lietuviai. Nors neoficialiai buvo tvirtinama, jog Lenkijoje gyvena apie 15 tūkst. lietuvių, per 2002 metų surašymą lietuvišką kilmę nurodė tik 5,8 tūkst. Lenkijos piliečių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...