2011 Sausio 18

Politika

Latvijos VRM vadovė Lužkovą į “juodąjį sąrašą” įtraukė dėl jo priešiško požiūrio į Latviją ir savanaudiškų interesų

veidas.lt

Latvijos vidaus reikalų ministrė Linda Murniecė priėmė sprendimą įtraukti buvusį Maskvos merą Jurijų Lužkovą į nepageidaujamų Latvijai žmonių “juodąjį sąrašą” dėl jo priešiško požiūrio į Latviją ir noro pasinaudoti Latvija asmeniniais tikslais.

Tai L.Murniecė sakė žurnalistams antradienį po susitikimo su prezidentu Valdžiu Zatleriu.

“Mano pagrindas įtraukti Lužkovą į “juoduosius sąrašus” buvo jo požiūris į Latviją, jo priešiški atsiliepimai apie Latviją, jo noras panaudoti Latviją asmeniniais tikslais, juk akivaizdu, kad jo tikslas buvo ne investuoti į Latviją, Latvijos ekonomiką, o naudotis Latvija kelionėms po Šengeno zoną”, – paaiškino ji.

Praėjusi metų pabaigoje J.Lužkovas pareiškė norą gauti leidimą gyventi Latvijoje, todėl buvo pradėtas jo prašyme pateiktų faktų patikrinimas.

Tikrinimo laikas buvo pratęstas iki balandžio 20 dienos, bet visiškai aišku, kad J.Lužkovas į Latviją nebus įleistas, todėl buvo priimtas greitas sprendimas – įtraukti jį į “juodąjį sąrašą”, remiantis saugumo institucijų pateikta informacija, kuri, tiesa, yra slapta, paaiškino ministrė.

Priešišką J.Lužkovo požiūrį į Latviją patvirtina jo prieš pusę metų įvykęs vizitas į Rygą.

“Prieš penkis mėnesius jis pasakė pakankamai daug, kad būtų laikomas žmogumi, kuris nemyli šios šalies. Ir tai iš tikrųjų keista, kad vieta, kurioje jis rengiasi būti, pasirinko šalį, kurią išvadino įvairiais žodžiais ir pažemino joje gyvenančius žmones”, – pažymėjo ji.

Į klausimą, ar sprendimas įtraukti J.Lužkovą į “juodąjį sąrašą” nėra siekis įsiteikti Kremliui, L.Murniecė atsakė: “Ne, šie veiksmai gina Latviją nuo pažeminimų”.

Kaip jau pranešta, sekmadienio vakarą Latvijos televizijos kanalo TV3 laida “Nieko asmeniška” pranešė, kad likus nedaug laiko iki Naujųjų metų J.Lužkovas padavė į Latvijos ambasadą Rusijoje prašymą išduoti jam leidimą gyventi Latvijoje. J.Lužkovas investavo 200 tūkst. latų į subordinuotą pagrindinį Latvijos “Rietumu banka” kapitalą ir turi nekilnojamojo turto Latvijoje, tai esą leidžia jam pretenduoti gauti leidimą gyventi šioje šalyje.

Pagal įstatymą, pareiškimas nagrinėjamas 30 dienų, bet vidaus reikalų ministrė L.Murniecė remdamasi informacija, gauta iš saugumo institucijų, priėmė sprendimą įtraukti J.Lužkovą į vadinamąjį juodąjį sąrašą – nepageidaujamų valstybei asmenų sąrašą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...