2011 Liepos 25

Latviai nori naujos valdžios

veidas.lt

AFP

Šeštadienį Latvijoje vyko referendumas, per kurį rinkėjai turėjo pasisakyti už arba prieš parlamento paleidimą. Už Saeimos paleidimą balsavo 94,3 proc., prieš – 5,48 proc. referendumo dalyvių.

“Lietuvos rytas” rašo, kad buvęs Latvijos vadovas V. Zatleras nutarė rizikuoti savo postu ir jo neteko, kai gegužę nusprendė pradėti parlamento paleidimo procedūrą.

Dienraštis priduria, kad “tokių veiksmų tuometis šalies vadovas ėmėsi, kai parlamentarai blokavo antikorupcinį tyrimą dėl deputato Ainaro Šleserio, laikomo vienu iš trijų įtakingiausių šalies oligarchų.

Po savaitės parlamentarai smogė atgal – birželio 2-ąją jie neperrinko V. Zatlero. Vietoj jo į prezidento postą išrinktas su kitu oligarchu Aivaru Lembergu siejamos Žaliųjų ir valstiečių sąjungos iškeltas Andris Berzinis.

Tačiau dabar V. Zatleras vėl gali pasiekti revanšą. Ir ne vien todėl, kad oligarchams pataikaujanti Saeima turės užleisti vietą naują rinkėjų pasitikėjimą gavusiems parlamentarams.”

“Lietuvos žinios” priduria, kad “Paleidus Saeimą nauji rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per du mėnesius. Manoma, jie bus rengiami rugsėjo 17 dieną. Iki to laiko dirbs senasis parlamentas, jo posėdžius šauks ir darbotvarkę nustatys Latvijos prezidentas Andris Berzinis. Jis sakė, kad žmonių aktyvumas rodo, jog jie neabejingi šalies politinei ateičiai, bet neatskleidė, kaip pats balsavo per referendumą.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...