2011 Birželio 03

Linki Latvijai išsivalyti nuo oligarchinių tendencijų

veidas.lt

BFL

Premjeras Andrius Kubilius, sveikindamas Andrį Bėrzinį tapus Latvijos prezidentu, tuo pačiu kaimyninei valstybei linki išsivalyti nuo oligarchinių tendencijų.

“Noriu palinkėti sėkmės ir prezidentui, ir visai Latvijos visuomenei, kad Latvija kiek galima greičiau grįžtų į politiškai stabilų ir efektyvų valdymą”, – penktadienį interviu radijo stočiai “Znad Wilii” sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Anot jo, greičiausiai Latvijoje bus nauji parlamento rinkimai, todėl šios šalies Vyriausybės veikla “gerus keturis mėnesius nebus labai efektyvi dėl politinių aplinkybių”.

“Bet labai tikėčiausi, kad ta nuostata, kurios siekė dabartinis prezidentas Valdis Zatleras ir dabartinė Vyriausybė, vadovaujama gerai pažįstamo Valdžio Dombrovskio, – ne tik išeiti iš ekonominės krizės kuo greičiau, bet ir išeiti iš tam tikros politinės krizės, išsivalyti nuo oligarchinių tendencijų, – kad tai iš tikrųjų bus realizuota”, – teigė A. Kubilius.

Jis prisipažino asmeniškai A. Bėrzinio nepažįstąs, nebendravęs su juo.

Premjeras tvirtino, kad Lietuva suinteresuota, jog “Latvijos politinis gyvenimas, Latvijos Vyriausybės gebėjimas efektyviai dirbti, spręsti mums svarbias problemas kuo greičiau būtų užtikrintas”.

Latvijos Saeima ketvirtadienį slaptu balsavimu šalies prezidentu išrinko parlamento narį, buvusį bankininką A.Bėrzinį. Už jį per pakartotinį balsavimą balsavo 53 Seimo Saeimos nariai, o už dabartinį prezidentą V. Zatlerą buvo 41.

V. Zatlero prezidentinė kadencija baigiasi šiemet liepos 7 dieną.

Liepos 23 dieną Latvijoje vyks referendumas dėl 10-ojo šaukimo parlamento paleidimo. Paleisti Saeimą pasiūlė V. Zatleras po to, kai įstatymų leidėjai neleido teisėsaugos pareigūnams atšaukti parlamentinio imuniteto opozicijos atstovui Ainarui Šleseriui, kuris yra laikomas vienu iš trijų Latvijos oligarchų.

Latvijos kovos su korupcija biuras siekia ištirti, ar A. Šleseris, kuris yra centro dešinės pakraipos susivienijimo “Už geresnę Latviją” lyderis, nėra įsivėlęs į neva nešvarius jam priklausančios bendrovės sandėrius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...