2013 Balandžio 04

Laiku sutvarkytos namo siūlės gelbsti nuo brangaus remonto

veidas.lt


Šlampa ir pelija buto sienos? Prie grindų ar kambarių kampuose jaučiamas skersvėjis? Tai požymiai, jog pats laikas susirūpinti tarpblokinių siūlių remontu. Priešingu atveju bute susikaupusi drėgmė gali priversti pasirūpinti brangiu ir neplanuotu patalpų remontu.

Beje, dėl specifinių klimatinių sąlygų remontuoti siūles galima tik nuo balandžio iki spalio mėnesio, o dėl užsitęsusios žiemos šis periodas šiemet bus dar trumpesnis.
Po kiekvienos žiemos senų blokinių daugiabučių namų gyventojai neretai susiduria su viena opiausių problemų – šlampančiomis ir pelijančiomis sienomis. Tai nutinka dėl prastos būklės siūlių. Specialistai įspėja – nekreipti dėmesio į susidėvėjusias siūles yra tas pats, kaip ir negydyti progresuojančios ligos. Kuo ilgiau delsiama, tuo pasekmės gali būti liūdnesnės – netvarkant susidėvėjusių siūlių išlaidos už remontą kasdien vis labiau auga.
Atpažinti susidėvėjusių siūlių simptomus nėra sudėtinga. Jei bute drėksta siena iš vidinės pusės ties siūle arba pradeda formuotis pelėsis, tai yra ženklai, jog siūlė nebėra sandari, praleidžia drėgmę ir peršąla. Įtarti, kad siūlė nebeatlieka savo funkcijos galima ir tuomet, jei vizualiai iš lauko matyti, kad ji ištrupėjusi. Pastebėjus šiuos simptomus reikėtų nedelsiant kreiptis į namo administratorių.
Bendrovės „Mano būstas“ Vilniaus regiono vadovo Arūno Kubiliaus teigimu, siūlių remonto sostinėje šaukiasi beveik visi senos statybos stambiaplokščiai namai, ypač statyti 1980-1990 metų laikotarpiu. Mat šių namų plokštės buvo gaminamos itin nekokybiškai, tad greitai susidėvėjo, sunyko jų rišamoji medžiaga. Dėl šių priežasčių butuose ėmė kauptis drėgmė, įsimetė pelėsis.
„Praėjusiais metais Vilniuje siūlės buvo tvarkomos 200 namų. Iki šios dienos jau esame sulaukę apie 150 prašymų sutvarkyti siūles. Gyventojams, kurie savo bute pastebėjo drėkstančias sienas, patarčiau nedelsti ir apie tai pranešti namą administruojančiai bendrovei. Priešingu atveju rizikuojama susidurti su brangiu ir neplanuotu buto remontu, o jei įsimes pelėsis, jį išnaikinti bus be galo sunku“, – akcentavo A.Kubilius.
Sostinės Birželio 23-osios gatvės 11 name gyvenanti Elena ne vienus metus kovojo su drėkstančiomis buto sienomis. Problemą pavyko išspręsti tik tada, kai buvo sutvarkytos susidėvėjusios daugiabučio siūlės.
„Net baisu prisiminti, kiek vargo turėjome anksčiau. Vanduo tiesiog sunkte sunkėsi. Šis košmaras baigėsi, kai buvo suremontuotos siūlės. Tikiuosi, drėgmė ir su ja susijusios bėdos į mūsų namus daugiau nebegrįš“, – vylėsi Naujamiesčio gyventoja Elena.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...