2013 Kovo 25

Labiausiai permainų laukiama teisingumo, sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos srityse

veidas.lt


Netrukus nuo dabartinės Vyriausybės darbo pradžios sueis šimtas dienų. Patys valdantieji didžiuojasi laimėjimais ir tvirtina visus šimtą dienų dirbę itin produktyviai, įkūrę daugybę darbo grupių. Tiesa, tie laimėjimai vis dar neperžengė darbo grupių lygmens. Juk nei dėl daugiabučių renovavimo, nei dėl Visagino atominės elektrinės ateities, nei dėl mokesčių reformos, nei dėl sveikatos reformos – tiesą sakant, dėl nieko jokių sprendimų dar nepriimta.
Tačiau žmonių kantrybė dar nėra išsekusi, sprendimų jie laukia, todėl pasiteiravus, kaip respondentai vertina šios Vyriausybės sprendimus, beveik pusė atsakė vertinantys vidutiniškai. Tiesa, maždaug trečdalis apie Vyriausybės veiklą jau dabar atsiliepia neigiamai. O vertinančių teigiamai nėra labai daug – maždaug penktadalis. Tai paaiškėjo iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos.
Kartu pasidomėjome, kokiose srityse respondentai labiausiai pasigenda permainų. Paaiškėjo, kad iš šios Vyriausybės labiausiai pasikeitimų tikimasi teisingumo, sveikatos apsaugos, socialinės apsaugos ir energetikos srityse (reformų šiose srityse tikisi daugiau nei pusė apklaustųjų). O mažiausiai permainų, pasak respondentų, reikia krašto apsaugos, finansų ir žemės ūkio srityse.

Netrukus sukaks šimtas dienų, kai darbuojasi naujoji valdžia. Kaip vertinate jos veiklą ir sprendimus? (proc.)

Vidutiniškai    47
Neigiamai    32,4
Teigiamai    19,4
Nežino / Neturi nuomonės    1,2

Kokioje srityje šiuo metu labiausiai pasigendante permainų? (proc.)

Teisingumo    15,4
Sveikatos apsaugos    13
Socialinės apsaugos    12,2
Energetikos    10,6
Užsienio reikalų    9,4
Švietimo ir mokslo    8,4
Darbo    6,6
Ūkio ir ekonomikos    5,8
Kultūros    5,2
Aplinkos    4,4
Susisiekimo    2,2
Žemės ūkio    1,8
Finansų    1,8
Daugiabučių renovavimo    1
Nežino / Neturi nuomonės    1
Krašto apsaugos    0,8
Kita    0,4

Šaltinis: „Veido“ užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. kovo 11–13 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...