2013 Gruodžio 02

Apklausa: ši Vyriausybė ir Seimas nusipelnė viso labo tik ketverto pagal dešimtbalę sistemą

veidas.lt


Pati dabartinė Vyriausybė ir Seimas savo pirmųjų metų veiklą ir darbus vertina labai teigiamai ir net puikiai, o opozicija, žinoma, neigiamai. O ką šiuo klausimu mano Lietuvos gyventojai?
Kaip paaiškėjo “Veido” užsakymu tyrimų bendrovei “Prime consulting” atlikus naujausią sociologinę apklausą, teigiamai, tai yra puikiai ir labai gerai, šį Seimą ir šią Vyriausybę vertinančių respondentų tėra vienetai. Kitaip tariant, devynetą ir dešimtuką šiam Seimui rašo tik 1,4 proc., o Vyriausybei – dar mažiau, vos 0,2 proc. apklaustųjų. O štai vienetą ir dvejetą šiai valdžiai rašo maždaug 20 proc. respondentų.
Apibendrinus visus rezultatus matyti, kad apklaustieji rinkėjai šiai valdančiajai koalicijai nenori skirti net patenkinamo įvertinimo: kone trys ketvirtadaliai respondentų šiam Seimui teskyrė balus nuo dvejeto iki penketo pagal dešimtbalę sistemą. Vyriausybė įvertinta šiek tiek geriau: penktadalis apklaustųjų jai parašė šešetą. Bet kokiu atveju tokie balai nėra įkvepiantys ir tikrai nerodo, kad Lietuvos gyventojai alpėja iš susižavėjimo dabartine valdžia.

Kaip vertinate šios kadencijos Seimo darbo kokybę pagal dešimtbalę sistemą, kai vienetas reiškia blogiausią pažymį, o dešimt – geriausią? (proc.)

Ketvertu    22,4
Penketu    21,6
Trejetu    14,8
Dvejetu    14,2
Šešetu    8,6
Septynetu    6,2
Vienetu    4,8
Aštuonetu    3,4
Nežinau / neturiu nuomonės    2,6
Devynetu    1
Dešimtuku    0,4

Kaip vertinate dabartinės Vyriausybės darbo kokybę pagal dešimtbalę sistemą, kai vienetas reiškia blogiausią pažymį, o dešimt – geriausią? (proc.)

Penketu    25
Šešetu    20,6
Dvejetu    14,8
Trejetu    13,4
Ketvertu    11,2
Vienetu    7,2
Septynetu    3,6
Nežinau / neturiu nuomonės    2,2
Aštuonetu    1,8
Devynetu    0,2
Dešimtuku    0

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. lapkričio 18–20 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...