2010 Birželio 04

Elektra

L. Karalius Seimo viešbutyje nemokamai krauna motorolerio akumuliatorius

veidas.lt

Seimo viešbučio gyventojas Linas Karalius įsigudrino motorolerių akumuliatorius įkrauti už dyką, rašo “Lietuvos rytas”.

Atšilus orams Seimo nariui ir jo gyvenimo draugei Gintarei Gurevičiūtei priklausančius elektra varomus motorolerius galima išvysti Gedimino prospekte esančio Seimo viešbučio kieme, šalia apsaugos posto.

Dienraščio žurnalistai prieš porą dienų matė, kaip nuo elektros lizdo, pritvirtinto prie apsaugos posto, laidai driekėsi šiame viešbutyje gyvenančio L.Karaliaus dviračių transporto priemonių link.

Tačiau Seimo viešbučio gyventojų ramybę saugantiems policininkams buvo nė motais, kad jų panosėje galimai vagiama elektra.

“Niekas čia nieko nevagia”, – mestelėjo tądien Seimo viešbučio apsaugos poste budėjusi policininkė, nesutikusi atskleisti motorolerių šeimininko.

Motorolerių savininką įvardijo viešbučio administratorė Nijolė Šušliakova. Tačiau ji negalėjo pasakyti, ar L.Karalius susimoka už suvartojamą elektrą.

“Kas jam davė leidimą? Na, ir paklausėte”, – nesulaikė juoko administratorė. N.Šušliakova paaiškino, kad viešbutyje įrengtų elektros skaitiklių rodmenis paprastai užrašo Seime dirbantys elektrikai.

“Bet šiaip tai niekas už nieką čia nemoka”, – pridūrė valdiško viešbučio administratorė.

Vis dėlto N.Šušliakova pripažino, jog jai rūpėjo išsiaiškinti, kiek elektros suvartoja dviratės parlamentaro transporto priemonės. L.Karalius ją iškart patikino, jog Seimo nuostoliai nėra dideli.

“Seimo narys man sakė, kad įkrauti motorolerius atsieina ne brangiau nei mobiliojo telefono bateriją. Bet aš pati tokių daiktų neturiu, todėl nežinau, ar tai tiesa”, – traukė pečiais N.Šušliakova.

Seimo Bendrųjų reikalų departamento vadovas Antanas Dimaitis “Lietuvos rytui” patvirtino, kad L.Karalius nėra pateikęs jokio prašymo naudotis elektros energijos šaltiniu. Bet jis nesiėmė vertinti, ar parlamentaras nesavavaliauja.

“Reikėtų skaityti Seimo statutą. Jame parašyta, kad Seimo narius turime aprūpinti įvairiais dalykais. Ar motorolerių išlaikymas įeina į parlamentarų aprūpinimą, gal geriau galėtų atsakyti Seimo Etikos ir procedūrų komisija”, – svarstė A.Dimaitis.

Tačiau komisijos vadovas Algimantas Salamakinas piktinosi tokiais išvedžiojimais: “Tikrai niekur neparašyta, kad mokesčių mokėtojai turi padengti ir politikų išlaidas motoroleriams. Už parlamentinei veiklai skirtas lėšas Seimo nariai gali nuomotis bet kokią transporto priemonę, nors ir tanką. Gali ją remontuoti, pirkti degalus. Bet kodėl mokesčių mokėtojai turi mokėti už visą parlamentaro šeimos transportą, ypač skirtą laisvalaikiui? Tai tikrai niekaip nesusiję su parlamentine veikla”.

Seimo viešbutyje taip pat gyvenantis A.Salamakinas priminė, kad jo gyventojai elektros skaitiklių neturi ir savo būstuose.

“Tai ir yra didžiausia blogybė. Jeigu būtų atskiri skaitikliai ir reikėtų nors simboliškai mokėti už elektrą, gal Seimo nariai imtų taupyti. Bet dabar yra tarsi kolūkis, kur nėra jokios apskaitos. Todėl mokesčių mokėtojų pinigai švaistomi lengva ranka”, – piktinosi etikos sargas.

Pats L.Karalius mano turįs teisę naudotis elektra ir už ją nieko nemokėti: “Man labai rūpi aplinka ir ekologija. Tik dėl to ir pirkau elektra varomus motorolerius. Atsikraustęs į Seimo viešbutį aš pakeičiau visas senas elektros lemputes į naujas, taupančias elektros energiją. Galima sakyti, kad motoroleriams sunaudoju tikrai ne daugiau elektros nei sutaupau kambariuose”.

L.Karalius pripažino, kad elektros lizdą viešbučio kieme įsirengė pats. Tačiau politikas tikino tam gavęs viešbučio administratorės leidimą. Krikščionių frakcijos narys aiškino, kad kinų gamybos motoroleriai esą sunaudoja nedaug elektros energijos, bet pasakyti kiek – negalėjo: “Varikliai jų tikrai nėra galingi. Kartą įkrovus po Vilnių galima važinėti gana ilgai”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. A+ A+ rašo:

  Nu tas Karalius ir jo elgesys, tai juokingas man. Bet kai visa žiniasklaida taip intensyviai kelia triukšmą dėl tokių menkniekių ir tyli dėl rimtų dalykų (kad ir VST privatizavimo aferos, Europos korupcijos sostinės programa ir kt) tai jausmas toks, kad visa žiniasklaida iš tikrųjų yra tik korupcijos įrankis, bet ne daugiau. Ir kad teisi buvo Oželytė pavartojusi terminą Purvasklaida.

 2. Tomas Tomas rašo:

  Greičiausiai kvailiausia rašliavą, kurią skaičiau šiais metais.Parlamentarai naudoja elektrą nemokamai, kodėl negali pasikrauti motorolerio, o krauti telefonus ar kompiuterius galima.Sakysit motoroleris ne parlamentinei veiklai, kompiuteris ar barzdaskutė irgi, – vadinasi krautis negalima…
  Šiaip Karalius gali užsidėt elektros matuoklį ir sumokėti ~1 Litą 23 centus už savo motorolerio įkrovimą.Žurnalistams už nusikaltimo atskleidimą duosim procentų kokių 20% sumos, 26 centus.Tikėkimės žurnalistų žygdarbiai padės taupyti.Tuo tarpu nieko nedomina švaistomi didesni pinigai, daug didesni..


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...