2010 Balandžio 12

Linas Karalius

SAM reikalaus, kad su L.Karaliumi siejama viešoji įstaiga grąžintų 20 tūkst. litų

veidas.lt

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) reikalaus, kad su Seimo Krikščionių partijos frakcijos nariu Linu Karaliumi siejama viešoji įstaiga “Gyvenimas džiaugsme” grąžintų jai anksčiau skirtus 20 tūkst. litų.

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys pavedė ministerijos Teisės ir personalo departamentui parengti dokumentus dėl 20 tūkst. litų išieškojimo iš minėtos viešosios įstaigos, pirmadienį pranešė SAM.

Tokį sprendimą ministras priėmė, įvertinęs SAM Vidaus audito rezultatus, ar buvo įvykdytas Všį “Gyvenimas džiaugsme” projektas “Sniego parkas”, kuriam ministerija buvo skyrusi dalinį finansavimą.

SAM auditorių išvadose konstatuojama, kad “Gyvenimas džiaugsme”, kuriam anksčiau vadovavo L.Karaliaus motina Irena Mažeikienė, sutartį su SAM vykdė netinkamai, nepasiekė projekte numatytų tikslų, nepateikė įrodymų, kad projekte numatytos priemonės buvo įvykdytos, o didžiąją dalį SAM skirtų pinigų numatė patalpų nuomai. Anot pranešimo, tai tiesiogiai prieštarauja su SAM pasirašytiems dokumentams.

Anksčiaus R.Šukys kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas ištirti, ar yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo oficialių dokumentų klastojimo ar kitų nusikaltimų skiriant paramą parlamentaro L.Karaliaus motinos vadovautai viešajai įstaigai.

Žiniasklaidos teigimu, L.Karalius išrūpino finansavimą tuo metu jo motinos I.Mažeikienės vadovautai viešajai įstaigai “Gyvenimas džiaugsme”.

Pranešta, kad L.Karaliaus gyvenimo draugė Gintarė Gurevičiūtė per dvi savaites sugebėjo pateikti prašymą projektui finansuoti, gauti pritarimą, įvykdyti projektą. Ir tą pačią – ataskaitos pateikimo – dieną gauti projekto pinigų.

Kad tai įvyktų, L.Karalius esą varstė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerio Rimanto Remeikos duris. Praėjusių metų lapkričio 27-ąją R.Remeika patvirtino atrankos kriterijus projektams, skleidžiantiems sveikatos idėjas ir didinantiems visuomenės socialinį aktyvumą.

Po dviejų savaičių – gruodžio 11-ąją – ministerija gavo įstaigos “Gyvenimas džiaugsme” prašymą skirti 60 tūkst. litų jos sukurtai programai “Sniego parkas” finansuoti.

Pinigų iš valstybės biudžeto prašyta instruktorių rengimo kursams (10 tūkst. litų), gyventojams mokyti (30 tūkst. litų), snieglenčių sportui propaguoti (15 tūkst. litų) ir mokomosioms brošiūroms išleisti (5 tūkst. litų).

Jau gruodžio 16-ąją tuometinis sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas programai iš dalies finansuoti skyrė 20 tūkst. litų.

Gruodžio 28-ąją L.Karalius į Sveikatos apsaugos ministeriją pateikė projekto įgyvendinimo ataskaitą. Joje įrašyta tik tai, kad 20 tūkst. litų yra išleisti darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui bei prekėms ir paslaugoms.

Tą pačią dieną į “Gyvenimo džiaugsme” sąskaitą įkrito Sveikatos apsaugos ministerijos pervesti pinigai.

Dienraščiui “Lietuvos rytas” pradėjus ieškoti, kam galėjo būti išleisti iš ministerijos gauti pinigai, G.Gurevičiūtė pareiškė, kad maždaug prieš mėnesį finansavimą gavusią įstaigą jai pavyko parduoti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...