2010 Gegužės 28

Seimo narys

L. Karalius Seimo posėdžiuose ilgai neištveria

veidas.lt

Ant apkaltos slenksčio dėl pravaikštų atsidūręs Seimo Krikščionių partijos frakcijos narys Linas Karalius ir toliau vis išsprunka iš posėdžių salės. Bet politikos naujokas tapo atsargesnis.

Antradienį vykusiame rytiniame Seimo plenariniame posėdyje L.Karalius užtruko maždaug pusvalandį. Bet to pakako, kad elektroninė balsavimo sistema parlamentarą fiksuotų kaip dalyvavusį visame posėdyje, praneša “Lietuvos rytas”.

L.Karalius tądien neužsibuvo ir iki vėlumos užtrukusiame vakariniame posėdyje – kartą užsiregistravo apie 15.30 val. ir tyliai užvėrė Seimo rūmų duris.

Politikui pavyko pergudrauti elektroninę sistemą, nefiksavusią pravaikštų, bet buvo sunkiau pasislėpti nuo budrių rinkėjų.

L.Karalius 13.30 val. pastebėtas už Kauno, pakeliui į Klaipėdą esančioje degalinėje. Tuo metu jo kolegos Seime posėdžiavo. Pagal posėdžio protokolą, salėje turėjo būti ir krikščionis. Kaip L.Karaliui pavyko vienu metu būti Seime ir už Kauno?

Politikas iš pradžių tikino uoliai lankantis Seimo posėdžius, tačiau vėliau vis dėlto prisipažino antradienį lankęsis Kaune – esą per posėdžio pertrauką.

L.Karaliaus teigimu, į vakarinį posėdį jis grįžo, bet po keliolikos minučių staiga pasijuto blogai: “Esu persišaldęs, todėl kreipiausi į medikus. Turiu jų pažymą.”

Kitą dieną politikas nesirodė Sveikatos reikalų komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdžiuose, bet pasigyrė dalyvavęs frakcijos pasitarime.

Tiesa, netrukus paaiškėjo, kad L.Karalius supainiojo frakcijos posėdį su kolegos gimtadieniu, kuris buvo švenčiamas netoli Seimo esančioje kavinėje.

L.Karalius Seimo salėje neužtruko ir praėjusį penktadienį. Jis paspaudė mygtuką balsuojant dėl Vyriausybės veiklos ataskaitos, šiek tiek po 10 val. užsiregistravo per Žemės įstatymo pataisų svarstymą, bet priėmimo nesulaukė. Nors neeilinis posėdis truko iki 15 val., L.Karaliaus salėje tuomet nebuvo.

Praėjusios savaitės ketvirtadienį jis Seimo salėje ištvėrė tik tol, kol buvo svarstomi su jo ir kolegos A.Sacharuko apkalta susiję nutarimai. 11 val. Seimui patvirtinus specialiosios komisijos išvadas, kuriomis siūlyta pradėti L.Karaliui apkaltą, jis išėjo ir iki 14 val. trukusiame rytiniame posėdyje daugiau nepasirodė.

L.Karaliui pradėtas apkaltos procesas dėl to, kad jis sausį praleido visus pratęsto sesijos plenarinius posėdžius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...