2010 Lapkričio 11

Apkalta

L. Karalius neteko mandato, A. Sacharukas lieka

veidas.lt

Neeilinės Seimo sesijos metu užsienyje atostogavęs opozicinės Seimo Krikščionių partijos frakcijos narys Linas Karalius privalės palikti Seimą, o tuo metu už jį balsavęs kolega Aleksandras Sacharukas parlamente lieka dirbti.

Taip ketvirtadienį nusprendė dauguma Seimo narių.

Už A.Sacharuko mandato panaikinimą balsavo 80 parlamentarų, prieš buvo 24 Seimo nariai, 13 susilaikė, dar 13 balsavimo biuletenių rasti sugadinti.

Už L.Karaliaus mandato panaikinimą buvo 89 Seimo nariai, 16 buvo prieš, 13 susilaikė, 12 biuletenių buvo sugadinti.

Nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 85 iš 141 Seimo narių.

Pagal Seimo statutą, priimtą nutarimą paskelbus visuomenės informavimo priemonėse, asmuo laikomas pašalintu iš pareigų arba netenka Seimo nario mandato.

Spalio pabaigoje Konstitucinis Teismas A.Sacharuką pripažino šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius priesaiką, nes per parlamento posėdžius jis naudojosi į užsienį išvykusio L.Karaliaus pažymėjimu ir balsavo už jį priimant įstatymus. L.Karalius nusižengė dėl to, kad išvyko į užsienį ir nedalyvavo Seimo posėdžiuose.

Kaip vertinate apkaltą L. Karaliui ir A. Sacharukui?

Apklausos rezultatai

Loading ... Loading ...

L. Karaliau vietą parlamente turėtų užimti dabartinis aplinkos ministro patarėjas ir Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Andrius Burba. Jo atėjimas į Seimą sustiprintų valdančiosios koalicijos pozicijas.

A.Burba BNS sakė esąs pasirengęs pradėti dirbti parlamente. “Taip, žinoma dirbsiu”, – teigė jis.

2008 metų rudenį L.Karalius į Seimą buvo išrinktas pagal Arūno Valinsko vadovaujamos Tautos prisikėlimo partijos (TPP) kandidatų sąrašą, tačiau vėliau pasitraukė į opoziciją.

A.Burba ketvirtadienį BNS tvirtino, jog Seime dirbsiąs valdančiojoje TPP frakcijoje. TPP bei Liberalų ir centro sąjunga yra įkūrusios bendrą frakciją.

Tokiu būdu valdančioji dauguma parlamente pasipildytų vienu nariu. Šiuo metu valdantieji turi 69 atstovus iš 141.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...