2010 Lapkričio 03

Apkalta

A.Sacharuko ir L.Karaliaus likimą Seimas svarstys lapkričio 11 dieną

veidas.lt

Konstituciją pažeidusių parlamentarų Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko mandato panaikinimo klausimą Seimas nusprendė svarstyti lapkričio 11 dieną.

Ši data trečiadienį paskirta protokoliniu nutarimu. Jis priimtas 113 Seimo narių balsavus už, vienam prieš, šešiems susilaikius.

Trečiadienį specialiame posėdyje Seimo pirmininkė Irena Degutienė perskaitė Konstitucinio Teismo išvadą, kuria A.Sacharukas ir L.Karalius pripažinti šiurkščiai pažeidę Konstituciją ir sulaužę priesaiką.

A.Sacharukas pripažintas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją dėl to, kad parlamento posėdžiuose naudojosi L.Karaliaus pažymėjimu ir balsavo už jį priimant įstatymus. L.Karalius nusižengė dėl to, kad išvyko į užsienį ir nedalyvavo Seimo posėdžiuose.

Byloje taip pat buvo paskelbtos atskirosios nuomonės, jog Seimo narių minėti pažeidimai nebuvo ypač grėsmingi konstituciniai pažeidimai, kurie tampa pagrindu ne tik netekti mandato, bet ir visam gyvenimui prarasti konstitucinę teisę būti išrinktam Seimo nariu.

“Ypatinga apkaltos procedūra, kuri pagal jos padarinius yra susieta su visa laikui prarandama konstitucine teise būti Seimo nariu, iš esmės negali būti taikoma dėl Seimo etikos ir procedūros pažeidimų”, – savo atskirojoje nuomonėje rašo KT teisėjas Egidijus Šileikis.

KT teisėja Ramutė Ruškytė atskirąją nuomonę pateikė dėl L.Karaliaus, kurį sako pažeidus Konstituciją, tačiau mano, jog pažeidimas nelaikytinas šiurkščiu.

Seimo statutas numato, kad atskiru nutarimu turi būti balsuojama dėl kiekvieno KT paskelbto epizodo, balsuojama slapta. Norint priimti sprendimą panaikinti Seimo nario mandatą, reikia ne mažiau kaip 85 parlamentarų balsų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...