2010 Lapkričio 11

Apkalta

L. Karalius gailisi, A. Sacharukas nesitikėjo

veidas.lt

Seimo narys Linas Karalius sako, kad nesitikėjo, jog kelionė į Tailandą pratęstos Seimo sesijos metu baigsis apkaltos procesu.

Savo elgesį, kurį Konstitucinis Teismas pripažino prieštaraujančiu Konstitucijai, parlamentaras pavadino jaunatvišku. Seimo narys sakė už elgesį mokantis “pačią didžiausią kainą”.

“Tikrai gailiuosi dėl tokių savo veiksmų, gailiuosi, kad savo veiksmais pažeidžiau Statuto normas. Jei būčiau žinojęs, kad man gali grėsti toks sudėtingas procesas, kuris atims tiek daug Seimo laiko ir energijos, aš tikrai net nebūčiau vykęs į tą kelionę”, – Seimo posėdyje, kuriame sprendžiama dėl jo mandato panaikinimo, sakė L.Karalius.

“Pasielgiau neatsakingai, tai yra mano jaunatviškas poelgis, gavau tokią pamoką, už kurią dabar moku pačią didžiausią kainą”, – pridūrė L.Karalius.

L.Karalius aiškino, jog į kelionę, žinodamas, kad gali nespėti grįžti iki sesijos, išvyko padrąsintas valdančiajai daugumai priklausančių Seimo senbuvių.

“Aš klausiau Seimo narių, jie yra iš daugumos, neminėsiu pavardžių, ir jie nuramino, kad praktika yra tokia, tik Etikos ir procedūrų komisija svarsto, blogiausiu atveju gausi įspėjimą, pačiu blogiausiu atveju gali nuimti trečdalį atlyginimo, ir dėl to, turėdamas tokį pamokymą, tokį padrąsinimą, nesiėmiau pakankamai veiksmų, kad laiku sugrįžčiau”, – sakė L.Karalius.

A. Sacharukas netikėjo galįs prarasti mandatą

Parlamentaras Aleksandras Sacharukas, kurį Konstitucinis Teismas (KT) pripažino šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius priesaiką, sako netikėjęs, jog už Seimo statuto pažeidimą gali prarasti mandatą.

“Nuo pat pradžios, nuo Etikos komisijos svarstymo, kai pasitikėjau kažkiek žmonėmis Etikos komisijos, atėjau, prisipažinau, kad kaltas, atsiprašiau, ir buvau patikintas, kad kaip visiems bus skirtas įspėjimas, ir tiek”, – ketvirtadienį per Seimo posėdyje, kuriame sprendžiamas klausimas dėl jo mandato panaikinimo, sakė A.Sacharukas.

“Kai pamačiau Konstituciniam Teisme, kas gresia už Statuto pažeidimą, turėdamas teisinį išsilavinimą ir įsigilinęs į visas pasaulines procedūras dėl apkaltų, netikėjau, kad už Statuto pažeidimą galima atimti žmogaus mandatą”, – kalbėjo A.Sacharukas.

Parlamentaras aiškino, esą iš Seimo pašalinus visus parlamentarus, pažeidusius balsavimo vienasmeniškumo principą, Seime beliktų keliolika narių.

“Žmonėms, kurie Etikos komisijos yra bausti už panašius nusižengimus kaip Lino ir mano, panaikinus mandatą, Seime liktų gal keturiolika-penkiolika žmonių, visi kiti yra padarę tokius nusižengimus”, – tvirtino Krikščionių partijos frakcijos narys.

Taip pat parlamentaras tvirtino, esą apkaltos procesas prieš jį esantis valdančiųjų organizuotas politinis susidorojimas.

“Andrius Kubilius, Virgis Valentinavičius ir Rasa Juknevičienė – tie trys žmonės mane atvedė į apkaltą”, – pareiškė A.Sacharukas.

Nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 85 iš 141 Seimo narių.

Asmuo, kuriam taikoma apkalta, turi teisę bet kurioje apkaltos proceso dalyje, tačiau tik iki balsavimo pradžios, atsisakyti Seimo nario mandato. Tokiu atveju apkaltos procesas Seime nutraukiamas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...