2010 Rugsėjo 15

Žurnalistinis tyrimas

Kur remontuoti automobilį

veidas.lt

"Veido" archyvas

Kaip išsirinkti serviso dirbtuves, kad mašina ilgai tarnautų, o piniginėje vėjai nešvilpautų? Ieškodami atsakymo į šį klausimą mes palyginome oficialų, kelis tinklinius ir vieną mažai kam žinomą servisą.

Be apsilankymo serviso dirbtuvėse neišsiverčia nei vienas automobilis. Kartą metuose visų mašinų savininkai privalo atvykti į servisą ir atlikti pagrindinius darbus: pasikeisti alyvą, filtrus ar žvakes. Tiesa, kai kurioms naujesniems mašinos toks apsilankymas numatytas tik kartą per du metus.

Pavyzdžiui, antros kartos Renault Laguna savininkas pas automobilių gydytoją, anot gamintojų, gali lankytis tik kartą per du metus arba tuomet, jei jau nuvažiavo 30 tūkst. km. Žinoma, taip ilgai tempti mes nerekomenduojame (ypač su naudota mašina) ir į servisą geriau užsukti kasmet. Tačiau kaip išsirinkti tinkamas dirbtuves?

Ieškodama atsakymo į šį klausimą, mes palyginome penkių skirtingų Vilniuje veikiančių servisų darbų ir medžiagų kainas, suteikiamas garantijas bei nuolaidas. Tiesa, žemiau pateikiamoje lentelėje rasite tik keturių servisų pavadinimus, nes du kartus apklausėme to paties tik kitoje Vilniaus gatvėje įsikūrusio serviso darbuotojus. Kaip vėliau pamatysite, toks palyginimas buvo ne tik įdomus, bet netgi labai naudingas. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kad teiraudamiesi detalių kainų, mes prašėme, kad kiekvienas servisas nurodytų kuo mažesnes jų kainas.

Taip pat turime pasakyti, kad visi skaičiai ne iš piršto laužti, o apskaičiuoti realiai egzistuojančiam automobiliui. Tai 2003 metų laidos Toyota Avensis su 1,8/129 AG benzininiu varikliu ir mechanine greičių dėže. Mašinos rida – 180 tūkst. km. Automobilio gamintojas nurodo, kad esant tokiai ridai servise privalomai turi būti atlikti šie darbai: pakeista variklio alyvą bei alyvos filtras, žvakės, stabdžių skystis, oro ir salono filtrai. Būtent tokių detalių ir darbų kainų mes ir pasiteiravome penkių skirtingų servisų karštos vasaros pabaigoje.

Kainos skiriasi daugiau nei perpus

Pirmiausiai kreipiamės į oficialų “Toyota” automobilių atstovą mūsų šalyje bendrovę “Tokvilą”. Vadybininkas paprašė automobilio kėbulo numerio ir per kelias minutes pateikė atsakymą: už apsilankymą servise teks sumokėti beveik 861 Lt: medžiagos “Tokvila” servise kainuos 530 Lt, o darbai – šiek tiek virš 330 Lt. Paprašius suteikti nuolaidą, gavome atsakymą, kad tai padaryti galima. Tokiuatveju apsilankymas servise atsieitų 775 Lt. Beveik šimtu litu mažiau, tačiau tai vis tiek ganėtinai didelė suma.
Patikėjus visus šiuos darbus ne įgaliotam “Toyota” servisui, pavyktų sutaupyti ženklią sumą pinigų. “Kemi” servisas visą tai atlitų už 512, o mažai kam žinomas sostinėje įsikūręs servisas “Argima” – už 501 Lt. Dar mažiau pinigų tektų išleisti Avensis automobilį nuvarius į “Tanagrą” servisą: nuo 380 iki 417 Lt. Šiuo atveju įdomu tai, kad skirtingose sostinės gatvėse įsikūręs, bet tokį patį pavadinimą turintis servisas tuos pačius darbus ir detales apmokestina skirtinga suma pinigų (žiūr. lentelę), o gal tai tebuvo mus konsultavusių vadybininkų klaidos. Yra ir daugiau įdomių dalykų. “Tanagra” servisai neturi pilstomos sintetinės 5W30 alyvos. Tokiu atveju tektų pirkti 5 litrų bakelį, nors Avensis mašinai reikia tik 4 litrų alyvos. Vadinasi, vieną litrą alyvos nupirktumėte visai be reikalo.

Būtina pasakyti ir tai, kad visi mūsų apskambinti servisai taiko skirtingas garantijas. Ilgiausią garantiją suteikia “Tokvila” ir “Argima”: detalėms galioja metų, o darbams – trijų mėnesių garantija. Likę servisai tokių ilgų įsipareigojimų neprisiima. “Tanagra” dirbtuvėse darbams suteikiama 1 mėnesio garantiją, o detalėms – mėnesio arba šešių mėnesių garantija. Labai įdomus atvejis, kuomet tas pats servisas taip stipriai manipuliuoja garantija. O galbūt darbuotojai tiesiog suklydo arba nežino, kokia garantija jų dirbtuvėse yra taikoma?

Geriausia – pas dėdę Vasią

Apibendrinant derėtų pasakyti, kad nors “Tanagra” servisai visus darbus atliktų pigiausiai, tačiau šis servisų tinklas įvertintas prasčiausiai. Darbuotojai ne tik painiojasi dėl teikiamų garantijų, bet ir tiksliai negali pasakyti, kokią nuolaidą pritaikytų (ji nustatoma tik servise pateikus nuolaidų kortelę), ilgai nekelia telefono ragelio, o jį pakėlę dar kelias minutes priverčia laukti. “Kemi” servisai visą informaciją suteikė tikrai profesionaliai, tačiau vertinant garantijos ir kainos santykį jie taip pat negeriausi.

Maloniausią aptarnavimo įspūdį paliko “Tokvila”. Be to, šiame servise jūsų automobilis bus remontuojamas tik originaliomis detalėmis. Tai irgi labai didelis privalumas. Bėda tik ta, kad už viską teks atseikėti ganėtinai ženklią sumą pinigų. Tačiau susumavus visus balus laimi mažai kam žinomas servisas “Argima”. Tai servisas, kurį žmonės dažnai liaudiškai vadina “pas dėdę Vasią”. Nenuostabu, kad daugelis mūsų šalies vairuotojų savo keturračius žirgus būtent ir taiso tokiuose servisuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...