2010 Rugsėjo 16

Audrius Bačiulis

Kur gali ieškoti išsigelbėjimo V.Uspaskichas

veidas.lt

Gerokai ilgiau, nei derėtų, užtrukęs kriminalinis politinis realybės šou “Darbo partijos juodosios buhalterijos byla” pagaliau artėja link pabaigos. Po to, kai Europos Parlamentas panaikino savo nario Viktoro Uspaskicho neliečiamybę, prokurorams ir teisėjams nebeliko jokių kliūčių pagaliau baigti šią bylą.

Priminsime, kad joje V.Uspaskichas ir jo įkurta Darbo partija teisiami už tai, jog nuslėpė 24 mln. Lt pajamų, 23 mln. Lt išlaidų ir nesumokėjo valstybei 4 mln. Lt mokesčių. Pačiam europarlamentarui už apgaulingą dvigubos buhalterijos tvarkymą gresia iki ketverių metų kalėjimo. Gal ir nedidelė atrodo tokia bausmė, bet vargu ar prie sotaus ir nevaržomo gyvenimo pripratęs V.Uspaskichas norėtų bent dieną praleisti pareigūnų kalėjime Sniego gatvėje.

Suprantama, Darbo partijos vedlys deda visas pastangas, kad išvengtų kalėjimo gulto. Ligšiolinė jo taktika – vilkinti bylos tyrimą ir nagrinėjimą bėgiojant į užsienį ar dangstantis parlamentine neliečiamybe praktiškai išsisėmė. Nors ir žadantis dalyvauti savivaldos rinkimuose, V.Uspaskichas negali nežinoti, kad net jei teismas nespės iki naujųjų metų išnagrinėti jo bylos, tai vasario mėnesį, po rinkimų, jo, kaip kandidato į savivaldą, imunitetas išnyks. Savivaldybių tarybų nariams apsauga nuo teisinio persekiojimo nenumatyta. O iki kitų rinkimų į Seimą netgi vėžlinas Lietuvos teismas sugebės paskelbti nuosprendį. Tad kas belieka V.Uspaskichui?

Vieša paslaptis, kad Darbo partijos lyderis jau kuris laikas rėžia sparną aplink Vyriausybės vadovą Andrių Kubilių. Jo pažintis su premjeru sena – jie gal ir ne draugai, bet ir ne priešai, tad bendrauja atvirai. Ką ten juodu šnekasi prie arbatos taurelės, girdėti neteko, bet nesunku įsivaizduoti štai tokį monologą: “Klausyk, Andrius, mana Darba partyja Seime turi dešimt balsu. Tu supranti? Dešimt balsu, kurie balsuoja taip, kaip aš sakau. Andrius, ka tu nori? Kad biudžeta patvirtintų? Patvirtins! Kad “Dujotekana” į vieta pastatytu? Pastatys! Bet, Andrius, aš esu nekaltas. Tu supranti?”

Premjeras A.Kubilius dabar atsidūręs prieš velnišką pagundą. Viena vertus, Darbo partijos parlamentarai tikrai vieni rimčiausių tarp opozicijos atstovų Seime, tvarkingai rėmę Vyriausybės siūlomą taupymo programą per pavasario sesiją. Beje, būtent per šį balsavimą dėl tolesnio atlyginimų ir socialinių išmokų mažinimo, valdančiųjų teigimu, ir buvo sprendžiama, į kurią pusę bus plečiama valdančioji koalicija. Kita vertus, sužlugdyti Darbo partijos “juodosios buhalterijos” bylą – tai galutinai palaidoti bet kokias viltis išvalyti politinę sistemą nuo korupcijos ir kelių turtuolių diktato. “Darbiečių” balsais pasiekusi taktinę pergalę Seime, valdančioji koalicija gali pralaimėti strateginį karą dėl valstybės ateities.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Audrius Bačiulis:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. . . rašo:

  .

 2. Anonimas Anonimas rašo:

  Gerai čia.Prajuokino. :D

 3. Liucija Liucija rašo:

  Juk Kubilius nei prokuroras,nei teisėjas,tai kaip jis “išgelbės”?

 4. Tilindis Tilindis rašo:

  Skaitau apie liaudies remiamus ir labiausiai jiems tinkančius lyderius-pan Uspaskij 4 vietoje pagal “L.rytą”. Vadinasi bus viskas dovanota. LIAUDIES ATSTOVUI SVARbu, kad kišenėje yra 5 litai, o milijonai-jam nerūpi.Nepasiekiama svajonė. Štai kodėl klesti kombinatoriai.PATIKO BAČIULIO STR. APIE ČIGONUS- DEJA, ATEIVIAI IŠ rYTŲ IMASI DIKTUOTI SAVO SĄLYGAS IR TEISES. nE VELTUI kai kurie politologai teigia, kad demokratija supuvusi- pareigas ir tautos papročius pamiršta valdžios vyrai, tokie pat mankurtai.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...