2011 Gruodžio 29

Kubilius: atlyginimai kitais metais turėtų didėti

veidas.lt

BFL

Premjeras Andrius Kubilius prognozuoja, kad 2012- aisiais darbo užmokestis augs, tačiau ne tiek, kiek buvo manyta anksčiau. Anot jo, neženklų atlyginimų augimą lems situacija euro zonoje.

„Kaip rodo mūsų prognozės, atlyginimai kitais metais augs, bet augs ne tiek, kiek prognozavome dar rugsėjo mėnesį. Visų tų peržiūrėtų prognozių priežastis yra ta pati – euro zonos krizės. Turime atsiminti, kad esame labai atvira ekonomika, 60 proc. mūsų bendrojo vidaus produkto yra gaminama eksportui, 65 proc. viso eksporto eina į Europos Sąjungos (ES) šalis. Sunku prognozuoti, kaip susiklostys reikalai ES, kai kas prognozuoja ir gilesnę krizę. Mes pasitvirtinę šalies viešųjų finansų biudžetą su 3 proc. deficitu esame iš esmės neblogai tam, kad esminiai dalykai Lietuvoje atlaikytų ir šitokį išbandymą“, – trečiadienio vakarą LTV laidoje „Teisė žinoti“ kalbėjo Ministras Pirmininkas.

ELTOS pranešimu, finansų ministerija kitais metais yra prognozavusi 2,5 proc., 2013 metais – 4,5 proc. darbo užmokesčio augimą. Tuo tarpu bendrasis vidaus produktas (BVP) 2011 metais turėtų augti 2,8 proc., 2012 metais – 1,2 proc., 2013 metais – 2,4 proc. Prognozuojama, kad 2011 metais vidutinė metinė infliacija sudarys 1,8 proc., o 2012-2013 metais – 2,5 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...