2010 Birželio 10

Konstitucinis Teismas

KT A. Sacharuko ir L. Karaliaus bylas atsivers rudenį

veidas.lt

Konstitucinis teismas (KT) Krikščionių partijos frakcijos atstovų Aleksandro Sacharuko ir Linko Karaliaus bylų imsis tik rudenį, teigia buvęs apkaltos komisijų bei laikinosios komisijos dėl leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn A.Sacharuką vadovas, konservatorius Kęstutis Masiulis.

Pasak “Vilniaus dienos”, K.Masiulis tvirtino KT jį informavus, kad apkaltos A.Sacharukui ir L.Karaliui bylų nagrinėjimas dėl vasaros atostogų ir gana sudėtingų procedūrų užtruks iki rugsėjo, galbūt netgi iki spalio.

KT, gavęs iš Seimo visą su apkaltomis susijusią medžiagą, išnagrinės, ar teikiamos bylos tvarkingos, ar jose nieko netrūksta, ar gali būti pradėtas nagrinėjimo KT procesas. Tuomet visos procese dalyvaujančios šalys turės paskirti savo atstovus, pateikti savo rašytinius paaiškinimus. Tik tuomet, kai visa tai bus padaryta, bus galima rengti viešą KT posėdį, kuriame bus nagrinėjamos apkaltos bylos.

Tik tuo atveju, jeigu KT nustatys, kad A.Sacharukas ir L.Karalius pažeidė Konstituciją bei sulaužė priesaiką, apkaltos procesas galės grįžti į Seimą, kuris 85 balsais galės panaikinti abiejų šių parlamentarų mandatus. Manoma, kad toks balsavimas gali vykti ne anksčiau kaip spalį ar lapkritį.

“Kaip yra, taip yra, nieko čia nepadarysi. Demokratija kainuoja ne tik pinigus, bet ir tam tikrą laiką”, – skėsčiojo rankomis K.Masiulis, bet vis dėlto išreiškė apgailestavimą, kad šių klausimų nepavyksta išspręsti kur kas sparčiau.

Gegužės pabaigoje Seimas nusprendė, kad opozicinės Seimo Krikščionių partijos frakcijos nariai A.Sacharukas ir L.Karalius verti apkaltos.

Be to, trečiadienį laikinoji tyrimo komisija nusprendė, kad Seimas turėtų duoti sutikimą A.Sacharuką patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...