2010 Rugpjūčio 16

Konstitucinis Teismas

A.Sacharuko ir L.Karaliaus nusižengimai bus nagrinėjami rugsėjį

veidas.lt

Konstitucinis Teismas ketina rugsėjį pradėti nagrinėti, ar parlamentarai Aleksandras Sacharukas ir Linas Karalius, pažeidę balsavimo Seime tvarką, nusižengė Konstitucijai.

Konstitucinio Teismo atstovė Ramunė Sakalauskaitė BNS sakė, kad kiekvieno Seimo nario atvejis bus nagrinėjamas atskirai, o vieši posėdžiai numatomi rugsėjo mėnesio antroje pusėje, jei bus laiku gauti reikalingi dokumentai.

Seimas gegužės mėnesį nusprendė, kad opozicinės Krikščionių partijos frakcijos nariai A.Sacharukas ir L.Karalius verti apkaltos, nes galėjo šiurkščiai pažeisti Konstituciją ir sulaužyti parlamentaro priesaiką.

Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis atostogavo užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, sakė netiesą, sudarė galimybę pasinaudoti jo mandatu. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad 11 kartų neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele, dangstė savo nusižengimą.

Jei Konstitucinis Teismas pripažįsta, jog asmuo savo konkrečiais nurodytais veiksmais šiurkščiai pažeidė Konstituciją, Seimas balsuoja dėl parlamentaro mandato panaikinimo. Tokiams sprendimui priimti reikia 85 parlamentarų balsų.

Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...