2010 Liepos 12

Strategija

Krizė gena lietuvius statyti užsienyje

veidas.lt

Tėvynėje užklupęs sunkmetis privertė veikliausius Lietuvos verslininkus ieškoti konkurencingesnės gamybos platformų užsienyje. Visų pirma žvilgsniai nukrypo į Baltarusiją, kuri, nepaisant neapibrėžtos politinės padėties, vilioja dvigubai mažesnėmis nei Lietuvoje energijos išteklių ir kitų svarbiausių žaliavų kainomis bei dar milžiniškus kiekius prekių galinčios praryti pustuštės rinkos galimybėmis.

Naujausias projektas – Lietuvos “Senukų” įmonių grupės birželio pabaigoje Minske atidarytas statybinių medžiagų prekybos centras, kurį ateityje ketinama išplėsti į plataus prekių asortimento prekybvietę. Grupės vadovas Augustinas Rakauskas planuoja iki 2013 m. Minske atidaryti dar keturis prekybos centrus ir sėkmės atveju neprisotintoje kaimyninės šalies rinkoje tikisi sulaukti didesnės apyvartos, nei šiandien turima Lietuvoje.
Apie 4 mln. eurų į naują gamyklą Baltarusijoje pasiryžusi investuoti “Vičiūnų” įmonių grupė. “Mums čia tiesiog apsimokės gaminti. Dideles galimybes atveria planuojama Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano muitų sąjunga”, – aiškina grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis.

Apie 62 mln. Lt planuojamas investicijas į transporto logistikos terminalą Baltarusijoje skelbia “Vingės logistikos grupė”, 64 mln. investicijos į gamyklą Mogiliovo laisvojoje ekonominėje zonoje iškeliaus iš “Vakarų medienos grupės”.
Drauge su partneriais baltarusiais trąšų gamyklą šioje šalyje planuojantis įmonių grupės “Arvi ir Ko” valdybos pirmininkas Vidmantas Kučinskas aiškina, kad Baltarusija lietuviams tapo tokia patraukli dėl per pusę pigesnių energijos išteklių, žaliavų ir vis dar gerokai pigesnės darbo jėgos. “Žinoma, vertiname ir riziką – bet kur jos nėra? Lietuvos su visiškai nutrauktu bankų finansavimu svajonių šalimi juk irgi nepavadinsi”, – sako verslininkas. Beje, jis tariasi ir dėl gamyklos Rusijoje, Baškirijos srityje, statybos – pasak verslininko, gauti Rusijos bankų finansavimą šiuo metu daug paprasčiau, nei įtikinti bankininkus tėvynėje.

Tačiau esama ir kur kas tolimesnių ambicijų. Štai statybų bendrovė “Ranga IV” praėjusių metų pabaigoje pareiškė ketinanti užsiimti valstybiniais užsakymais Nigerijoje. Pasak įmonės atstovų, ši šalis yra turtinga gamtinių išteklių ir pastaraisiais metais sparčiai vystosi. Dirbti ten ketinama subrangovo statusu, atliekant darbus kitų stambių užsienio kompanijų užsakymu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. BRONIUS DZŪKAS BRONIUS DZŪKAS rašo:

    Butai Lietuvoji dar stipriai pigs,ypač po šildymo sezono pradžios.
    Pagarbiai,BRONIUS DZŪKAS


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...