2010 Gruodžio 09

Užsienis

Kremlius mano, kad “WikiLeaks” įkūrėjas vertas Nobelio premijos

veidas.lt

Kremlius patarė nevyriausybinėms organizacijoms padėti Didžiojoje Britanijoje areštuotam Julianui Assange`ui (Džulianui Asandžui), konkrečiai – pasiūlyti daug triukšmo pasaulyje sukėlusiam “WikiLeaks” įkūrėjui skirti Nobelio premiją, pranešė Rusijos valstybinės informacijos agentūros.

J.Assange`as buvo areštuotas antradienį Londone, to prašant Švedijai, kuri įtaria 39-erių metų australą keliais seksualinio pobūdžio nusikaltimais.

“Reikia visuomeninėms ir vyriausybinėms organizacijoms pamąstyti, kaip jam padėti. Galbūt pasiūlyti į Nobelio premijos laureatus”, – cituoja agentūros nenurodyto šaltinio Rusijos prezidento administracijoje, lydėjusio Dmitrijų Medvedevą kelionėje į Briuselį, žodžius.

Pranešimuose nenurodoma, kurioje kategorijoje siūloma nominuoti J.Assange`ą vienam labiausiai prestižinių pasaulio apdovanojimų gauti.

Nobelio premijos skiriamos kasmet už svarbius darbus fizikos, chemijos, medicinos ir fiziologijos, ekonomikos srityse, už literatūros kūrinius, už taikos stiprinimo veiklą.

Šiais metais šešios šalys, tarp jų Rusija, atsisakė dalyvauti Nobelio taikos premijos, paskirtos sėdinčiam kalėjime Kinijos disidentui Liu Xiaobo (Liu Siaobo), įteikimo ceremonijoje.

Komentarų iš Kremliaus atstovų gauti nepavyko.

“WikiLeaks” sukėlė Vašingtonui įtūžį, kai paskelbė didelį pluoštą slaptų dokumentų apie karą Irake ir Afganistane, taip pat slaptų diplomatinių ataskaitų, kuriose Amerikos diplomatai privačiai kandžiai apibūdina kitų valstybių lyderius ir informuoja Baltuosius rūmus apie jų abejotinus veiksmus.

Rusija šiose diplomatų ataskaitose apibūdinama kaip korumpuota “mafiozinė valstybė”, kur valdžia suaugo su organizuotu nusikalstamumu ir naudojasi ja nelegalioms operacijoms visame pasaulyje atlikti, o verslas ir gyventojai įprato prie to ir nė nemurma.

D.Medvedevas pažymėjo, jog dokumentų nutekėjimas rodo JAV diplomatijos “cinizmą”, bet drauge patikino, kad tai nėra pagrindas rimtai pabloginti ryšius su Vašingtonu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...