2010 Gegužės 17

Laidojimo apeigos

Krematoriumą planuojama statyti birželį

veidas.lt

Krematoriumas Berno mieste

Pirmojo Lietuvoje krematoriumo statybos rangovas turėtų paaiškėti iki gegužės 30 dienos, o maždaug 10,5 mln. litų vertės statybas planuojama pradėti jau birželį.

“Šiuo metu atliekama techninė projekto ekspertizė ir, gavus leidimus statyboms, iš karto prasidės darbai. Jei pasirinktasis statybų rangovas visus darbus atliks laikydamasis terminų, krematoriumas, kaip ir buvo planuota, pradės veikti jau šių metų rudenį”, – pranešime sakė projektą vystančios bendrovės “K2 LT” direktorius Vytenis Labanauskas.

Krematoriume, kuris bus statomas Kėdainių pramoninio parko 0,75 ha ploto žemės sklype, iš pradžių veiks viena kremavimo linija, kuri per metus užtikrins 4 tūkst. kremavimų. Kremavimo linijos bus gaminamos Vokietijos kompanijoje IFZW.

Prieš keletą metų atlikta apklausa parodė, kad kremavimui pritartų dauguma Lietuvos gyventojų: 63 proc. klaipėdiečių, 70 proc. vilniečių, 72 proc. panevėžiečių, 80 proc. kauniečių ir 86 proc. šiauliečių.

Palaikų kremavimas Lietuvoje įteisintas 2007 metų pabaigoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Birute Birute rašo:

    Kad aplengvinti sunkiu momentu zmones , galetu krematoriuma leisti statyti ir Klaipedos kraste.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...