2011 Kovo 17

Verslas

Laidojimo verslu užsiimantys vilniečiai svarsto galimybę sostinėje statyti krematoriumą

veidas.lt

Pirmasis Lietuvoje krematoriumas Kėdainiuose turėjo pradėti veikti dar pernai. Tačiau jo statyba kol kas įstrigo. Tuo metu kita įmonė jau ketina statyti panašų įrenginį Vilniuje – kone sostinės centre, rašo “Lietuvos rytas”.

Sostinėje, Olandų gatvėje, esančiuose Vilniaus laidojimo rūmuose, kurių renovavimo darbai prasidės jau netrukus, krematoriumas gali pradėti veikti rudenį.

“Kol kas tik svarstome galimybę įrengti vieną kremavimo liniją. Atliekame poveikio aplinkai ir kitus reikiamus tyrimus, skaičiuojame, ar tikrai verta investuoti į tokį projektą. Jei nutarsime teikti kremavimo paslaugas, pakaks apie 3 mln. litų investicijų įrangai įsigyti ir sumontuoti”, – sakė Vilniaus laidojimo rūmų direktorius Vitalijus Gasperovičius.

Jis tikino, kad Kėdainių krematoriumo konkurencija nebaugina, nes sostinėje teikiamų paslaugų kaina būtų mažesnė.

Europos Sąjungos lėšomis įrengtame Kėdainių pramonės parke bendrovė “K2 LT” krematoriumą pradėjo statyti praėjusių metų liepą. Viltasi, kad lapkričio ar gruodžio mėnesį pirmoji kremavimo linija jau veiks, bet statyba dėl šaltos žiemos įstrigo.

“Visa įranga jau paruošta ir bus atgabenta kovo pabaigoje. Specialistai iš Vokietijos ją sumontuos maždaug per keturis mėnesius. Paskui bus atliekami bandymai ir kiti būtini darbai. Maždaug po pusmečio krematoriumas turėtų pradėti veikti”, – sakė bendrovės “K2 LT” direktorius Vytenis Labanauskas.

Krematoriumo, turinčio tiktai vieną kremavimo liniją, statybos Kėdainiuose atsieis daugiau kaip 8 mln. litų. Čia per metus bus galima sudeginti apie 4 tūkst. palaikų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...