2015 Birželio 19

Kraujo upeliai neteka

veidas.lt

BFL

Kraujas yra savas, neskolintas, neskolinamas, kol viskas gerai. Bet, pavyzdžiui, patekus į autoįvykį, gali susiklostyti situacija, kai nuosavybės teisė į kraują taps svarbi. Kažkas kraujo prarado ir stygių reikia papildyti. Kraujo suderinamumas – tiktai dalis problemos. Iš kur to kraujo paimti?

 

Klausimas apie neatlygintiną donorystę turėtų atskleisti tuos, kurie krauju neprekiauja, o duoda, kaip sakoma, iš idėjos. Ir tokių yra mažuma – vos 4,2 proc. Duodančiųjų kraujo artimiesiems – solidus trečdalis (33,8 proc.). Be papildomų klausimų sunku spręsti, ar tai liudija apie mūsų piliečių sveikumą/nesveikumą, ar apie altruizmą. „Savo kraujo nepagailėsiu giminaičiui“ – skamba gražiai, tačiau ar tai nėra priekaištas tiems 62 proc., kurie kraujo niekada neduoda? Gal jie ir duotų giminėms, tačiau neiškyla poreikio, bet ir tie, kurie giminėms duoda, gal mažiau nukraujuotų, jeigu būtų daugiau kraujo donorų.

 

 

Ar neatlygintinai aukojate kraujo donorystei?        (proc.)

1                    Taip              2,6

2                    Niekada       62,0

3                    Kasmet         1,6

4                    Nebent artimiesiems         33,8

 

 

 

 

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime Consulting“ 2015 m. birželio 11-14 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...