2010 Birželio 14

Kraujo tyrimai

Skirtingos laboratorijos – skirtingos diagnozės

veidas.lt

Kartais pernelyg jautri aparatūra gali nustatyti klaidingą diagnozę. Tai atsitiko dviem vyrams, kurie, sunkiai susirgus draugei, pasisiūlė duoti kraujo.

Į Vilniaus universiteto Santariškių ligoninės kraujo centrą atvyko šeši vilniečiai. Prieš tampant donorais, jiems buvo atliktas kraujo tyrimas. Vienam iš vyrų buvo pranešta, kad jis užsikrėtęs ŽIV, o kitam – kad turi hepatitą C. Tačiau kitoje laboratorijoje, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, atlikus pakartotinį tyrimą paaiškėjo, kad tai nesąmonė ir šie vyrai yra visiškai sveiki. “Patyrėme baisų stresą”, – sako Darius Kirvaitis, kuriam Santariškių medikai buvo nustatę hepatitą C.

“Mūsų centre beveik kasdien pasitaiko atvejų, kai žmonėms randama hepatito C, rečiau – ŽI viruso antikūnų. Tokiems žmonėms tyrimai atliekami dar kartą. Jeigu įtariamas ŽIV, kraujo mėginiai siunčiami į AIDS centro laboratoriją, jei hepatito C – tiriama Santariškėse”, – tikina Laboratorinės diagnostikos centro vyr. ordinatorius dr. Dalius Vitkus.

Gydytojas pabrėžia, jog pirmasis teigiamas ŽIV tyrimas nereiškia, kad žmogus yra užsikrėtęs. Mat Santariškių klinikos turi labai jautrią aparatūrą, kuri reaguoja į menkiausius kraujo pakitimus. Todėl tokie pacientai tiriami dar kartą alternatyviais metodais. “Bet mes privalome žmones informuoti apie gautus pirminius rezultatus, taip pat ir apie tai, kad jie gali būti klaidingi”, – tikina D.Vitkus.

Tiesa, minėti du vyrai savaitę išgyveno didelį stresą bei nežinią, o paaiškėjus, kad jie sveiki, baisias ligas dianozavę specialistai jų net neatsiprašė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas rašo:

    Isivaizduoju kiek zmoniu gali isbuti streso bukleje, su tokia “jautria” aparatura. Geriau jau siuo atveju butu specifiskesne


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...