2011 Gegužės 25

Kontrolės ir audito tarnyba nenori būti pavaldi merui

veidas.lt

BFL

Vilniaus miesto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba piktinasi, kad meras Artūras Zuokas nori “nusisavinti” kontrolieriaus tarnybą. Dėl to tarnyba skubos tvarka kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę, Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių ir Valstybės kontrolierę Giedrę Švedienę.

Kreipimesi reiškiamas susirūpinimas dėl to, kad skubiai sušauktame Vilniaus savivaldybės tarybos posėdyje Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybą numatoma priskirti mero ar jo pavaduotojų pavaldumui, o tai “prieštarauja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 27 straipsnio 3 daliai, kuri nustato, kad Savivaldybės kontrolierius yra atskaitingas tik savivaldybės tarybai”.

Artimiausiu metu Taryboje bus svarstomas ir klausimas dėl savivaldybės kontrolieriaus Šarūno Skučo atleidimo iš pareigų. “Manome, kad tarnybos vadovo atleidimo klausimas yra politizuotas, tuo siekiant pašalinti merui neparankų pareigūną”, – rašoma kreipimesi. Jį pasirašė šešiolika kontrolės ir audito tarnybos darbuotojų ir tarnybos vadovas Š. Skučas.

Tarnybos darbuotojai pabrėžia, kad mero siūlomi priimti sprendimai kilo dėl efektyvios tarnybos ir jos vadovo veiklos bei atliktų ir šiuo metu atliekamų auditų “Vilniaus šilumos tinkluose” dėl šilumos kainos nustatymo pagrįstumo ir viešųjų pirkimų skaidrumo, Savivaldybės administracijos viešųjų pirkimų srityje, “Vilniaus vystymo kompanijoje”, “Vilniaus vandenyse”.

Tarnybos teigimu, jei trečiadienio tarybos posėdyje bus priimtas sprendimas, kad savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba tampa pavaldi merui ar jo pavaduotojams, nebeliks savivaldybei pavaldžių įstaigų ir įmonių lėšų panaudojimo ir veiklos kontrolės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...