2011 Gegužės 30

Konservatoriai nori ilginti partijos pirmininko kadenciją

veidas.lt

BFL

Valdančioji Tėvynės sajunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ketina dvigubai prailginti savo visuotiniu partijos narių balsavimu renkamo pirmininko kadenciją, pranešė “Vilniaus diena”.

Vos prieš savaitę pasibaigusiuose rinkimuose TS-LKD vadovu dar vienai dvejų metų kadencijai buvo perrinktas premjeras Andrius Kubilius. Jis per slaptą visuotinį konservatorių balsavimą surinko apie 55 proc. balsų, o vienintelė premjero konkurentė į partijos pirmininko postą Seimo vadovė Irena Degutienė gavo apie 45 proc. balsų.

A. Kubilius naujam pirmininko įgaliojimų laikotarpiui turėtų būti patvirtintas birželio 18 dieną rengiamame TS-LKD eiliniame suvažiavime. Šiame partiniame forume turėtų būti svarstomi ir kai kurie pakeitimai TS-LKD įstatuose.

Tarp tų, kuriuos numatoma pasiūlyti suvažiavimo delegatams, yra partijos pirmininko kadencijos pratęsimas nuo dvejų iki ketverių metų. Bus siūloma įstatuose nustatyti, kad TS-LKD pirmininko tiesioginiai rinkimai vyksta praėjus keliems mėnesiams po kiekvienų Seimo rinkimų. Kadangi parlamento kadencija trunka ketverius metus, konservatorių lyderis taip pat turėtų būti renkamas tokiam laikotarpiui.

Pasiūlymui prailginti pirmininko kadenciją pritaria kai kurie dabartiniai TS-LKD vadovybės nariai.

“Partijos pirmininko rinkimai ateityje neturėtų būti kas dvejus metus. Jie turėtų vykti po Seimo rinkimų ir pirmininkas būti renkamas ketveriems metams. Manau, taip būtų teisingiau. Prie tokio logiško pasiūlymo veda per naujausią pirmininko rinkimų kampaniją neretai skambėjęs argumentas, kad “perkėloje arkliai nekeičiami”. Daug diskutuota dėl to, kad dabartiniam partijos pirmininkui, kuris yra ir Vyriausybės vadovas, reikia baigti prieš pustrečių metų pradėtus darbus ir jam reikia vesti partiją į Seimo rinkimus” , – sakė I. Degutienė.

Kad partijos pirmininkas galėtų būti renkamas ne taip dažnai, yra užsiminęs ir TS-LKD frakcijos Seime narys Kęstutis Masiulis. Jis neatmetė, jog suvažiavime birželį gali būti priimti pakeitimai įstatuose dėl TS-LKD pirmininko rinkimų kas ketverius metus.

Tačiau TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma tvirtino kol kas negalįs konkrečiai komentuoti kokių nors galimų pakeitimų partijos įstatuose, nes dėl jų esą dar nėra galutinai apsispręsta konservatorių vadovybėje.

“Pasvarstymų visokių yra, argumentų už ir prieš kiekvieną pasiūlymą taip pat nemažai. Bet dėl to, kaip ir ką keisti įstatuose, dar neapsispręsta, todėl sunku ką nors komentuoti”, – sakė J. Razma. Bet jis kategoriškai neatmetė galimybės, kad birželio 18 dieną suvažiavime gali būti pratęsta partijos pirmininko kadencija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...