2011 Kovo 07

Politika

Konservatoriai išklausė D.Kreivį

veidas.lt

Konservatorių darbo grupė išklausė raštą apie neva patirtą spaudimą surašiusį ūkio ministrą Dainių Kreivį, grupės vadovas Arvydas Anušauskas sako, kad “pateikti rimti dalykai”.

Pats ūkio ministras D.Kreivys teigė, kad jo raštui aiškintis sudarytos darbo grupės posėdyje pateikė faktines aplinkybes bei siūlymus, kaip ateityje išvengti tokių situaciją, o sprendimo dėl savo likimo poste tvirtino dar nepriėmęs.

“Pateikiau faktines aplinkybes, kuriose ta pažyma buvo surašyta, kalbėjome apie tos pažymos pasekmes. Aš kalbėjau, kad pažyma labai svarbi antikorupciniu požiūriu, ir ta patirtis, kurią man teko patirti, turi niekada nepasikartoti, t.y. turi būti priimti įstatyminiai aktai, užkertantys kelią ateityje tiems faktams”, – išėjęs iš darbo grupės posėdžio žurnalistams sakė D.Kreivys.

Jis siūlė iš verslo atėjusių politikų turimas akcijas perduoti valdyti specialiems fondams, o aukštų valdininkų, politikų ir interesų grupių atstovų susitikimus fiksuoti ar net protokoluoti.

“Pirma, visi susitikimai, kuriuose dalyvauja interesų grupės ir politikai, aukšti valdininkai, turėtų būti deklaruojami. Antra, manau, kad visos akcijos visų politikų turi būti atidėtos į fondus. Trečia, visi svarbūs susitikimai, kuriuose skirstomi pinigai, turi būti protokoluojami, įrašomi, kad niekam niekada nekiltų klausimų apie skaidrumą”, – vardijo D.Kreivys.

Klausiamas, ar yra priėmęs sprendimą dėl savo likimo poste, ministras siūlė neskubinti įvykių. “Aš esu jau minėjęs, kad niekada nesilaikiau įsikabinęs to posto. Sprendimas, ko gero, labiausiai priklauso nuo premjero, be to, rytoj – VTEK’as (Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos posėdis – BNS)”, – priminė D.Kreivys.

Darbo grupei vadovaujantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas sakė, kad “ministro pateikta informacija yra rimti dalykai”.

“Ir mes negalime atsimojuoti, nepriklausomai nuo to, kaip žiūrim į ministrą, į jo pateiktą informaciją. Viešieji pirkimai, politiniai spaudimai – visa tai yra mūsų gyvenimo realijos, kurias turime įstatyti į tam tikrus įstatyminius rėmus. Pavyzdžiui, visai logiškas siūlymas visiems politikams, nuo savivaldos lygmens iki aukščiausio, vis dėlto to verslo atsisakyti tokiu būdu, kuris leistų atsiriboti nuo galimų įtarimų neskaidrumais ir įtakomis”, – sakė A.Anušauskas.

Jis taip pat pabrėžė, jog ministro pažyma pavadintame rašte išsakytus dalykus kiekvienas vertina pagal turimą informaciją, ir ne visa ji skelbtina.

“Kiekvienas turime savo nuomonę, bet kiekvienas turime ir savo žinias apie reiškinius, kurie išdėstyti pažymoje. Gal ministras ir ne viską parašė, gal ir ne viską galime paviešinti, bet problemos egzistuoja”, – sakė darbo grupės vadovas.

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas darbo grupę aiškintis ūkio ministro rašte išdėstytiems faktams sudarė praėjusią savaitę.

Ūkio ministras premjerui perdavė pažyma pavadintą raštą, kuriame nurodoma, kada ir kokiu būdu jam arba Viešųjų pirkimų tarnybos vadovui Žydrūnui Plytnikui politikai, verslininkai mėgino daryti spaudimą dėl bendrovių “Vilniaus vandenys”, Ignalinos atominės elektrinės, Valdovų rūmų viešųjų pirkimų, Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos finansavimo, lėšų skyrimo “FL Technics”, Vilniaus šilumos tinklų nuomos pratęsimo, daugiabučių renovavimo programos viešinimo konkurso.

Premjeras rašte išdėstytus dalykus pavadino “šokiruojančia” informacija”, tuo metu ministrui atsistatydinti siūlanti prezidentė Dalia Grybauskaitė jį įvertino skeptiškai ir sakė, jog tai “jokia oficiali pažyma”.

Prezidentė anksčiau pareiškė nepasitikinti ūkio ministru viešojoje erdvėje kilus abejonėms, jog D.Kreivys galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus skirstydamas Europos Sąjungos (ES) paramą.

Ministras kategoriškai atmeta bet kokius įtarimus, kad jis galėjo daryti įtaką skiriant ES paramą su jo artimaisiais susijusiomis įmonėmis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...