2011 Sausio 19

Žiniasklaida

Kaimynai kišasi į mūsų informacinę erdvę

veidas.lt

Seimo Nacionalinio Saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas pareiškė, kad kaimyninės valstybės siekia formuoti Lietuvos informacinę erdvę ir tai daro įtaką šalies vidaus gyvenimui.

Pasak A.Anušausko, šią problemą nurodė vienas iš komiteto narių per trečiadienį vykusį susitikimą su prezidente Dalia Grybauskaite.

“Buvo iškelta problema, kad informacinėje erdvėje yra pokyčių, kurie yra akivaizdūs. Be abejonės, resursai, kuriuos skiria kaimyninės valstybės informacinei erdvei formuoti sau palankia linkme, daro įtaką ir Lietuvos vidaus gyvenimui. Turiu galvoje, daro įtaką ir politikams, žiniasklaidos priemonėms”, – žurnalistams po susitikimo sakė NSGK vadovas.

Jis tvirtino manantis, kad “ateityje apie tai bus galima kalbėti daugiau, galbūt ir priimti atitinkamus sprendimus”.

“Nes šiuo atveju, aš manau, kad Lietuva tikrai kol kas nedisponuoja tokiais resursais, kokiais disponuoja šioje srityje kaimyninės valstybės”, – sakė A.Anušauskas.

Jis pabrėžė, kad pasikeitus kai kurių laikraščių savininkams, “nors jų žurnalistai iš pradžių rašė vienaip, paskui pradeda rašyti kitaip”.

“Išsakysiu savo poziciją. Jeigu finansinės grupės perka žiniasklaidos priemones, jos, be abejonės, siekia ir atitinkamai formuoti jų poziciją ir apie politikus, ir politinius įvykius, ekonominius reiškinius, ir tai labai ryškiai matosi. Tie, kurie skaito spaudą, klauso reportažų, visada gali susidaryti nuomonę, kad tai iš tikrųjų yra realybė”, – kalbėjo A.Anušauskas.

Paklaustas, ar finansinėms grupėms reikia uždrausti įsigyti žiniasklaidos priemones, jis atsakė: “Realiai pas mus įstatymuose tai yra numatyta. Bankai negali pirkti, bet visada atsiranda dukterinės įmonės”.

“Mes esame ES valstybė, mes negalime kaip nors izoliuotis nuo kitų valstybių, priimti kokius nors diskriminacinius sprendimus vieno ar kito, sakysime, žmogaus, kuris perka žiniasklaidos priemonių akcijas, (atžvilgiu – BNS)”, – sakė A.Anušauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...