2014 Rugsėjo 27

Konfucijus Vilniuje

veidas.lt

Konfucijaus institutai visame pasaulyje mini veiklos dešimtmetį. Lietuvoje toks institutas veikia jau ketverius metus – kartu ir Konfucijaus klasė Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje. Būtent tenai rugsėjo 27 d., šeštadienį, rengiama šventė, kurios data beveik sutampa su Kinijoje plačiai minimu Konfucijaus gimtadieniu – rugsėjo 28-ąja. Mokykloje garbius svečius sutiks Konfucijaus instituto direktoriai prof. Audrius Beinorius ir prof. Zhang Donghui.

Konfucijaus institutas – didžiausias kinų kalbos ir kultūros centras Lietuvoje. Bene svarbiausia instituto veiklos sritis – kinų kalbos dėstymas. Šiuo metu Konfucijaus institute kalbos mokosi arti pusantro šimto studentų ir kursų klausytojų. Dalis jų vyksta gilinti įgūdžių į Kinijos universitetus, pavyzdžiui, į vasaros stovyklas Liaoningo universitete.

M.Daukšos vidurinėje mokykloje dėstoma kinų kalba, supažindinama su kinų kultūra, vyksta kinų meno pamokos, įvairūs renginiai. Kuriami kinų kalbos vadovėliai lietuviškoms progimnazijoms ir gimnazijoms.

Įsteigus Konfucijaus institutą 2011 m. buvo surengta didelio pasisekimo sulaukusi tarptautinė mokslinė konferencija „Kūnas ir asmuo Kinijoje“ („Body and person in China“), subūrusi žymius mokslininkus, kinų kultūros tyrinėtojus iš Lietuvos, Europos šalių, JAV ir Kinijos. 2012 m. Konfucijaus institute vyko seminaras „Tradicinė kinų ir Vakarų medicina: kartu ar atskirai?“, sukvietęs kinų medicinos specialistus Lietuvoje; pagrindinį pranešimą skaitė atstovas iš Kinijos Liaoningo tradicinės kinų medicinos universiteto doc. Liu Jingfengas.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...