2011 Rugsėjo 17

Koncertuos elektroninės muzikos virtuozas Jeanas Michelis Jarre’as

veidas.lt


Įdomiausiose pasaulio vietose grandiozinius koncertus surengęs elektroninės muzikos genijus Jeanas Michelis Jarre’as spalio 16 d. pasirodys Kauno “Žalgirio” arenoje.

Vienu iš svarbiausių elektroninės muzikos pradininkų vadinamas kompozitorius ir atlikėjas J.M.Jarre’as išsirengė į pasaulinį turą, jo metu užsuks ir į Kauną – Žalgirio arenoje jis savo gerbėjams dovanos garsiausius kūrinius.
Priminsime, kad gegužės pabaigoje J.M.Jarre’as išleido naujausią rinktinių kūrinių albumą “Essentials and Rarities”, kurį sudaro ir pasauline elektronikos klasika tapę, ir prieš garsiausio jo albumo “Oxygene” pasirodymą sukurti kūriniai. O kadangi šis prancūzų atlikėjas garsėja ne tik elektroninės muzikos išpopuliarinimu, bet ir įspūdingais koncertais, Kaune koncerto metu bus naudojami itin galingi lazeriai ir vaizdo projektoriai.

Labiausiai J.M.Jarre’as į muzikos istoriją įėjo dėl koncertų milijoninėms auditorijoms pačiose įdomiausiose pasaulio vietose. J.M.Jarre’o pasirodymai, papildyti šviesos, fejerverkų efektais, pakėlė koncertą į naują lygmenį – muzikinį spektaklį. Šį reiškinį jis pradėjo 1979 m. Paryžiaus Konkordijos aikštėje surengęs koncertą milijonui žiūrovų. Šis koncertas buvo įrašytas į “Guinnesso” rekordų knygą kaip didžiausią žmonių minią surinkęs renginys.
Po to J.M.Jarre’as koncertavo Londono uosto Docklands dokuose, norėdamas atkreipti dėmesį į emigrantų problemas, 1990 m. ant piramidės formos scenos surengė pasirodymą Paryžiuje, tarp senosios Triumfo arkos ir naujosios arkos Defance rajone, – šis sutraukė net 2,5 mln. žiūrovų. O patys įsimintiniausi prancūzų atlikėjo koncertai – pasirodymas Eifelio bokšto papėdėje, kurį stebėjo 1,2 mln. žmonių, ir 2000 m. Naujųjų metų naktį parodyta opera Gizos piramidžių papėdėje, kuri truko iki pat saulėtekio, jos sąmata siekė 9,5 mln. JAV dolerių, dalyvavo apie 1000 atlikėjų, sunaudota 10 tonų pirotechnikos, o prie televizorių ekranų šis koncertas surinko 2 mlrd. žiūrovų. 2004 m. J.M.Jarre’as dar kartą nustebino surengęs muzikinį spektaklį Kinijoje – senovinėje imperatoriaus rezidencijoje “Uždraustajame mieste”.
J.M.Jarre’as taip pat yra pirmasis kompozitorius, įvedęs elektroninę muziką į Paryžiaus operos šventovę – 1971 m. tokia muzika skambėjo balete AOR. Be to, šis kūrėjas yra sukūręs garso takelių žinomiems kino filmams, tokiems kaip Adriano Lyne’o “Devynios su puse savaitės” ir kt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...