2011 Rugpjūčio 18

Kražiuose – didieji šv. Roko atlaidai

veidas.lt

Kražiuose rugpjūčio 19-21 d. vyks kasmetiniai šv. Roko atlaidai, jau kelis šimtmečius sutraukiantys ne tik po visą pasaulį pasklidusius kražiečius, bet ir itin daug tikinčiųjų iš visos Lietuvos.

Šiais metais piligrimai turės progos pasidžiaugti itin matomai atgimstančiu Kražių paveldu. LR Kultūros paveldo departamento bei parapijos rūpesčiu toliau yra restauruojama ir Žemaitijos krikšto 600 metų jubiliejui rengiama švč. Nekaltojo Prasidėjimo Mergelės Marijos bažnyčia. Lygiagrečiai su atlaidais vykstantis Kražių festivalis primena apie čia šimtmečiais klestėjusią barokinę kultūrą.

Šv. Roko, stebuklingojo ligonių globėjo, atlaidai – seniausia ir giliausias tradicijas turinti Kražių parapijos šventė, liudijanti iškiliausias Žemaitijos dvasines tradicijas. Šv. Rokas yra vienas iš garsiausių šventųjų Lietuvoje ir Bažnyčios yra pagerbiamas kaip visų ligonių globėjas. Šventojo gyvenimo istorija byloja, kad, išdalijęs savo turtą, jis pasišventė ligonių ir mirštančiųjų žmonių tarnystei. Per amžius iš lūpų į lūpas sklido pasakojimai , kaip šv. Roko užtarimas nutolino nelaimes  ir išgydo net visai beviltiškus ligonius.

Penktadienį rugpjūčio 19 d. 18 val. šv. Mišiomis atlaidus pradės Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis. Jų metu vyskupas suteiks Sutvirtinimo sakramentą.

 

Šeštadienį rugpjūčio 20 d.:

9.00 – šv. Mišios šv. Roko koplyčioje

12.30 – Suma. Dalyvauja Jotvingių Kryžiaus Riteriai.

18.00 – šv. Mišios šv. Roko koplyčioje

 

Sekmadienį rugpjūčio 21 d.:

9.00 – šv. Mišios šv. Roko koplyčioje

10.30 – votyva. Po šv Mišių – Švč. Sakramento adoracija

12.30 – iškilmingos šv. Mišios – Suma ir procesija

 

Šeštadienį rugpjūčio 20 d. 19 val. piligrimus pradžiugins koncertas „Barokas dabar“.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...