2011 Gruodžio 13

Kompaktinių plokštelių laukia kasečių likimas

veidas.lt


Atpigus ir išpopuliarėjus USB atmintinėms ir išoriniams standiesiems diskams, vis mažiau žmonių informaciją rašo į CD ar DVD diskus.

Britų rinkos tyrimų bendrovės „Futuresource Consulting“ duomenimis, šiemet CD Europoje bus pagaminta 13 proc. mažiau nei pernai, o DVD – 8,5 proc. mažiau. Priminsime, kad pernai kritimas buvo atitinkamai 12 proc. ir 11 proc.
„Rinka vis dar egzistuoja, nes dar naudojami įrenginiai, kurie šiuos diskus nuskaito. Tačiau pardavimas neabejotinai krinta: maždaug nuo 2008-ųjų kasmet CD ir DVD parduodame 20–30 proc. mažiau nei ankstesniais metais. Tai kartu lemia ir diskų brangimą – pastaruoju metu CD kaina didėja kone kas mėnesį“, – teigia „Acme Baltija“, prekiaujančios tuščiais „Acme“ ir „Verbatim“ diskais pardavimo direktorė Jūratė Apanskaitė.
Daugiausia tuščių diskų į Lietuvą importuojanti kompanija ilgainiui CD formato žada visai atsisakyti. „CD pardavinėsime dar porą metų, o DVD turėtų laikytis kiek ilgiau“, – prognozuoja J.Apanskaitė.
Tiesa, didžiausios kompaktinių diskų gamintojos Baltijos šalyse „BOD Group“ rinkodaros ir pardavimų direktorius Ričardas Startatavičius įsitikinęs, kad CD ir DVD rinkoje kompanija dar tikrai veiks bent 5–7 metus, o šiuo metu klientų jiems netrūksta. „Pagrindiniai CD ir DVD užsakovai Lietuvoje yra muzikos, filmų, knygų leidėjai, atlikėjai, taip pat įmonės“, – sako R.Sartatavičius.
Tiek „Acme Baltija“, tiek „BOD Group“ atstovai optinių diskų ateitį sieja su vis labiau populiarėjančiu „Blu-ray“ formatu. Pernai Europoje šio formato diskų gamyba padidėjo 50 proc., šiemet prognozuojamas 25 proc. augimas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...