2010 Gegužės 04

CD / DVD

Kompaktinių diskų era artėja į pabaigą

veidas.lt

Prekybos centruose optiniai diskai, populiariai vadinami tiesiog CD ir DVD, kainuoja vis mažiau – šiuo metu jų kaina svyruoja nuo keliasdešimties centų iki poros litų.

Nors šių diskų kaina jau sumažėjusi kelis kartus ir, regis, tai turėtų būti akstinas juos pirkti, šių prekių paklausa vis krinta – per praėjusius metus skirtingose prekybos vietose jų parduoda penktadaliu ar net ketvirtadaliu mažiau nei prieš metus.

Jei ne sunkmetis, prekybininkų spėjimu, šis kritimas būtų dar didesnis, nes CD ir DVD tiesiog neatlaikytų kitų skaitmeninių laikmenų, tokių kaip USB jungtis, konkurencijos. Jei palygintume tokios pat talpos DVD diską ir USB, įsitikintume, kad kol kas USB jungtys kainuoja 10–15 kartų brangiau.

Kiota vertus, nors USB įrenginukų kaina gerokai didesnė, jie patogesni, ilgiau tarnauja, juose galima saugoti įvairią informaciją. Todėl nieko nuostabaus, kad jų pardavimas Lietuvoje per metus padidėjo apie 30–40 proc.

Panašios tendencijos ir muzikos prekių parduotuvėse, vaizdo nuomos punktuose. Čia vartotojų apsilanko vis mažiau – pardavėjų ir nuomotojų teigimu, Lietuvoje klesti nelegalių muzikos įrašų ir filmų siuntimasis internetu, o vėliau parsisiųsti failai įsirašomi į MP3 grotuvus ar USB jungtis.

“Originali atlikėjo kompaktinė plokštelė vertybė yra tik nedideliam nuošimčiui lietuvių”, – apgailestauja vienos Vilniaus muzikos parduotuvės vadybininkas Darius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Vienas Vienas rašo:

    Na, USB jungtis pati savaime nelabai gali kaupti informacija, tai tik jungtis, siulau pasitaisyti


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...