2011 Kovo 19

Libija

Koalicijos lėktuvai jau stabdo Kadhafi pajėgų veiksmus

veidas.lt

Prancūzijos prezidentas Nicola Sarkozy (Nikola Sarkozi) šeštadienį po viršūnių susitikimo pareiškė, kad koalicijos oro pajėgos šeštadienį jau veikia virš Libijos ir stabdo Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) pajėgas, puolančias sukilėlių miestą – Bengazį.

“Mūsų lėktuvai jau užkerta kelią oro atakoms prieš šį miestą”, – sakė jis ir pridūrė, kad kariniai veiksmai, kuriuos remia Prancūzija, Didžioji Britanija, Jungtinės Valstijos ir Kanada, o arabų šalys pritaria, gali būti sustabdyti, jei M.Kadhafi pajėgos liausis puolusios.

N.Sarkozy pabrėžė, jog palaikyti arabų žmones yra pareiga ir kad kartu su arabų valstybėmis veikiama prieš Libijos “žmogžudišką beprotybę”.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį pareiškė, kad galingosios šalys vieningai sutarė, jog smurtas Libijoje turi liautis, tačiau patvirtino, kad jos šalis nedalyvaus kariniuose veiksmuose.

Kanclerė šiuos komentarus išsakė po Paryžiuje vykusio pasaulio viršūnių susitikimo, kuriame buvo tariamasi dėl karinės intervencijos Libijoje koordinavimo.

Berlynas ketvirtadienį susilaikė per Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos balsavimą dėl rezoliucijos, įpareigojančios nustatyti neskraidymo zoną virš Libijos, taip pat atmetė galimybę atlikti kokį nors vaidmenį karinėse operacijose.

Tačiau A.Merkel pabrėžė, kad jos vyriausybė pasiūlė pasiųsti savo oro žvalgybos ir kontrolės (AWACS) komandas į Afganistaną, atpalaiduojant dalį JAV lėktuvų, kurie galėtų vykdyti tokias pačias misijas Libijoje.

Libijos lyderis Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) pažeidė savo paskelbtas paliaubas, todėl sulauks skubių atsakomųjų veiksmų, siekiant išvengti daugiau civilių gyventojų žūčių, šeštadienį paskelbė Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas).

“Pulkininkas Kadhafi padarė, kad taip nutiktų. Jis melavo tarptautinei bendruomenei; jis žadėjo nutraukti ugnį, tačiau pažeidė šias paliaubas”, – D.Cameronas sakė britų televizijos žurnalistams po pasaulio lyderių susitikimo Paryžiuje.

“Jis toliau šiurkščiai elgiasi su savo žmonėmis, todėl atėjo laikas veikti. (Šie veiksmai) turi būti skubūs; turime įgyvendinti Jungtinių Tautų valią ir negalime leisti, kad tęstųsi civilių gyventojų skerdynės”, – pridūrė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Arūnas Arūnas rašo:

    Man labiausiai rūpi, iš kur paimtas toks Kadafio pavardės rašymas? Esu suskaičiavęs keturis jo pavardės rašymo variantus, ir nei vieno karto nebuvo parašyta lietuviškai.
    Tai priekaištas redakcijai. Negi jums nusispjauti į lietuvių kalbą? Tai ir skaitytojų įžeidimas. Suprasčiau, jei jūs rašytumėte jo pavardę originalo kalba. Dabar, matyt, patys nežinote, ar tai angliška, prancūziška ar vokiška rašymo versija. Jūs – redakcija – taip prisidedate prie šliaužiančio mūsų kalbos naikinimo. Kada pradėsite mums rašyti tik angliškai?? :( (


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...