2014 Rugpjūčio 16

Klasikams – aukcionai, kūrybingam jaunimui – interneto parduotuvės

veidas.lt

Ieškome atsakymo, ar Lietuvai reikalingi internetiniai meno aukcionai.

Šeštadienį Palangoje vykęs trisdešimt trečiasis Vilniaus aukcionas pirkėjų nestokojo – iš 170 siūlomų lotų buvo įsigyti 65 meno kūriniai, kuriuos namo išsivežė 23 aukciono dalyviai. Taigi trečiąkart savo gyvavimo istorijoje su tradiciniu gongu sostinę palikęs aukcionas (ankstesniais metais viešėjęs Kaune bei Klaipėdoje) pajūrio kurorte rodė daugmaž tradicinius rezultatus – naujus savininkus pavyko rasti 38 proc. lotuose siūlyto asortimento, o šis santykis Vilniaus aukcionuose įprastai ir svyruoja apie 40 proc.

Palangoje surengto aukciono dalyviai, tarp kurių netrūko atostogaujančių miestiečių, ypač noriai pirko su pajūrio kraštu susijusius žemėlapius bei marinistiką, kurios šiam aukcionui sąmoningai siūlyta daugiau. Ir tai – jau regioninė specifika, mat Vilniaus aukciono vadovė Simona Makselienė pripažįsta, kad marinistinės temos paveikslai Lietuvoje šiaip jau nėra itin populiarūs: peizažą su nostalgiškai rymančiomis kaimo pirkelėmis čia  parduoti paprasčiau nei paveikslą su ant bangų besisūpuojančiais laivais.

Vis dėlto brangiausiai, už 39 tūkst. Lt, Palangoje įsigytu meno kūriniu tapo „Peizažas su sodyba, cerkve ir artojum“, kurio autorius – devyniolikto amžiaus ukrainiečių kilmės rusų tapytojas Vladimiras Orlovskis. Užtat antroje vietoje – vėlgi Ukrainoje gimusio, prieškariu Kaune gyvenusio, o su karo pabėgėlių banga į Vakarus pasitraukusio Česlovo Janušo drobė „Jūra mėnesienoje“ (19,5 tūkst. Lt). Trečioje liko Kajetono Sklėriaus „Peizažas su pajūrio sodyba“, kurio kaina varžantis pakilo nuo 12 tūkst. iki 14 750 Lt.

Taip pat aktyviai Palangoje buvo varžomasi dėl romantiškos Jeronimo Čiuplio akvarelės „Mergelė prie jūros“, kurios kaina varžantis pakelta nuo 950 iki 2500 Lt, ir Vinco Norkaus tapyto peizažo „Nida“, kurio įvertis stryktelėjo dvigubai – nuo 1300 iki 2600 Lt.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...