2012 Sausio 14

Klaipėdos centre klesti tik dėvėtų drabužių parduotuvės

veidas.lt


Pačiame Klaipėdos centre esančių prekybos centrų valdytojai neslepia, jog jų nuomininkai nepabėga tik todėl, kad nuomos kainos yra sumažintos iki neregėtų žemumų. „Padėtis prasta, pirkėjų praktiškai nėra: užsuka tik tie klientai, kurie aplinkui dirba ar gyvena“, – teigia pačiame Klaipėdos centre, Herkaus Manto gatvėje, esantį prekybos centrą „Manto namai“ valdančios bendrovės „Bonus Ventus“ vadovas Gvidas Skirutis.
„Prekybos centras išsilaiko tik dėl nerealiai mažų nuomos kainų“, – nė nemėgina padėties gražinti pašnekovas. „Manto namuose“ taip tuščia, kad net nejauku užeiti, o štai „Akropolis“ ir toliau klesti, todėl čia patalpų nuomos kainos šiandien net keliskart didesnės nei uostamiesčio širdyje. Dėl laisvų vietų „Akropolyje“ vyksta pati tikriausia medžioklė.
Kaip teigia nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ Vakarų Lietuvos regiono vadovas Linas Juozaitis, Klaipėdoje, kaip ir Kaune, komercinių patalpų nuomininkų migracija didelė, o Vilniuje ši rinka kur kas stabilesnė.
Pasak L.Juozaičio, pusmetis dažniausiai yra tas laikotarpis, per kurį paaiškėja tolesnės naujo verslo perspektyvos: jei per šį laiką naujai paslaugų įmonei ar parduotuvei pavyksta įsitvirtinti, paprastai ji lieka veikti ilgesnį laiką, jei ne – dažnas verslininkas mėgina ieškoti kitos vietos. Tada ant parduotuvių ir atsiranda užrašai „Parduotuvė išsikėlė. Patalpos išnuomojamos“, kurių beveik visada gali pamatyti Klaipėdos centre.
„Ober-Haus“ duomenimis, šiuo metu komercinių patalpų nuomos kainos Klaipėdos centre svyruoja nuo 15 iki 38 Lt už kv. m, kitose miesto dalyse – vidutiniškai 10–15 Lt už kv. m. „Kainos jau kuris laikas stabilios. Kristi nebėra kur“, – tvirtina L.Juozaitis.
Tokie Klaipėdos centrinėse gatvėse esantys prekybos centrai, kaip „Manto namai“, „Kiras“ ar „Mega Plaza“, aiškiai merdi, pavieniai patalpų ne prekybos centruose nuomininkai irgi nuolat keičiasi, bet yra ir tokių, kurie gali džiaugtis sėkme net šiais sudėtingais laikais. Štai jau kuris laikas pastebima, kad uostamiesčio centre daugėja dėvėtų drabužių parduotuvių. Vis dėlto akivaizdu, kad prekybinei bei paslaugų veiklai Klaipėdos centras šiandien nepalankus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...