2013 Sausio 22

Kada kompiuterius galėsime dėvėti?

veidas.lt


Vis daugiau pasaulio gamintojų ieško galimybių, kaip panaudoti nedidelius elektroninius įtaisus drabužių pramonėje, ir pernai pateikė keliolika eksperimentinių gaminių. Tarkime, italų bendrovė “Mi-Fun” neseniai išleido pirštines su integruota laisvų rankų įranga. Šis aksesuaras su telefonu bendrauja belaidžiu “Bluetooth” ryšiu. Nedidelis garsiakalbis įsiūtas į nykštį, o mikrofonas – į mažylį.
“Veido” periodikos leidyklos leidžiamas žurnalas “Computer Bild Lietuva” parinko dar keletą įdomių pavyzdžių. Štai ispanų gamintoja “Indarra” pagamino marškinius su saulės baterijomis ant nugaros, jie leidžia įkrauti, tarkime, mobiliojo telefono bateriją. Avalynės gamintoja “Aetrex Worldwide” kartu su “GTX Corp” sukūrė batus su GPS imtuvu, kurie padeda žmonėms, kenčiantiems nuo atminties sutrikimų. O dizaineris Dominicas Wilcoxas pasiūlė batus su GPS navigatoriumi, kurie skleidžia šviesos signalus, nurodydami, kuria kryptimi reikia eiti, norint pasiekti kelionės tikslą.
Kita bendrovė “CuteCircuit” pristatė programuojamus marškinėlius “tshirtOS”, turinčius didelį LED ekraną, kuris valdomas išmaniajame telefone įdiegta programėle. O šiame drabužyje įsiūtas garsiakalbis leidžia klausytis muzikos.
Garsi sportinės aprangos gamintoja “Adidas” sukūrė sistemą “MiCoach”. Tai savotiškas elektroninis treneris, per ausines informuojantis sportininką apie pulso dažnį, bėgimo greitį, įveiktą atstumą ir krūvį.
Na, o bendrovė “Google” jau po dvejų metų į masinę gamybą paleis išmaniuosius akinius “Project Glass”. Juose slepiasi galingas mobilusis procesorius, vaizdo kamera, ausinės, mikrofonas, GPS imtuvas, belaidžio ryšio priemonės ir baterija. Šiais akiniais galima skambinti, fotografuoti, filmuoti ir gauti informacijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...