2014 Spalio 21

Kitais metais didmiesčių centruose iškils nauji gyvenamieji pastatai

veidas.lt

2015 m. didžiųjų Lietuvos miestų gyventojams turėtų atsiverti daugiau nei 3 tūkst. naujų butų. Visi trys didieji miestai plečiasi, projektuotojai ir statytojai randa vis daugiau nišų naujiems namas miesto pakraščiuose ar toliau nuo centro šurmulio esančiuose rajonuose.

Martynas Šimulis

Vis dėlto kai kurie projektai plėtojami miestų centre. Kai kurios Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centrinės gatvės kitais metais turėtų tapti kiek ankštesnės – čia iškils nauji būstai.

Normalu, kad Lietuvos didieji miestai plečiasi ir ieškoma galimybių apgyvendinti žmones toliau nuo miesto centro, tačiau tokiose vietose, iš kurių būtų geras susisiekimas su darbovietėmis ar mokyklomis. Miestų širdis taip pat keičiasi: kitąmet šalies didmiesčiuose planuojama pastatyti bent keletą daugiabučių namų, kuriuose Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojai jau galės atšvęsti kitų metų Kalėdas – projektai bus baigti iki metų pabaigos.

Vilniuje šių metų pabaigoje ir 2015 m. statybų bendrovės siekia atnaujinti ir modernizuoti Senamiesčio bei miesto centro veidą. Kaunas naujam gyvenimui prikels dar tarpukariu projektuotą bei statytą „Pieno centro“ kvartalą Karaliaus Mindaugo prospekte prie Nemuno. Klaipėdoje nauji gyvenamieji pastatai iškils ne tik miesto centre, bet ir visai šalia Baltijos jūros.

Kiti planuojami daugiabučių statybos projektai ne tik suteiks galimybę didžiųjų Lietuvos miestų gyventojams apsigyventi naujuose, energiškai efektyviuose būstuose, bet ir pridės Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos centro veidui kitokių atspalvių.

Vilniuje į viršų kyla „Kražių namų“ kvartalas, kurį planuojama baigti kitų metų paskutinįjį ketvirtį. Būsimieji gyventojai iš čia galės ne tik ranka pasiekti Gedimino prospektą ar Lukiškių aikštę, bet ir vakarais išeiti pasivaikščioti visai šalia esančia Neries krantine.

2015 m. planuojamas naujas gyvenamasis pastatas Paupio rajone, šalia Užupio. Ši Vilniaus vieta, kuri daugeliui iki šiol asocijuojasi su senais pramoninės paskirties pastatais, pasak specialistų, po kelerių metų turėtų sužydėti naujomis spalvomis.

Gatvių prie upės prieigas atgaivinti siekia ir Kauno daugiabučių statytojai, be jau minėto „Pieno centro“ atnaujinimo, jau šiais metais pastatę energinės A klasės gyvenamuosius pastatus į šalia Nemuno besidriekiantį Karaliaus Mindaugo prospektą atsiremiančiose Druskininkų bei Puodžių gatvėse.

„Daugiabučių statytojai ieško tokių erdvių ir plotų, kuriuose galima plėtoti rinkai patrauklius projektus – daugiabučius, esančius miesto teritorijose, su gerai išvystyta infrastruktūra, išsprendžiant automobilių stovėjimo problemas ir sukuriant kuo daugiau pridėtinės vertės pačiam projektui, pavyzdžiui, šalia esančiu mišku ar parku, patogia socialine infrastruktūra ir panašiai. Apskritai šiuo metu rinkai patraukliausi mažesni, tačiau ekonomiškesni, racionaliai, patogiai suplanuoti butai. Panašios tendencijos išsilaikys ir ateinančiais metais“, – „Veidui“ aiškina nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Audrius Šapoka.

Kalbėdamas apie naujai statomų pastatų kokybę, nekilnojamojo turto ekspertas teigia, kad visi naujai statomi namai projektuojami pagal Europos Sąjungos direktyvą, numatančią, jog pastatai turi būti energiškai efektyvūs.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-40-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...