2011 Gegužės 23

Kita Hanzos šventė – tik 2033-iaisiais

veidas.lt

BFL

Visą savaitgalį Kaunas šventė ir linksminosi. Tarptautines Hanzos dienas surengę kauniečiai bei iš kitų Lietuvos vietovių atvykę žmonės bendravo su svečiais iš įvairių pasaulio šalių. Daugiausiai renginių vyko Senamiestyje. Jų buvo tiek daug, kad kiekvienas šventės dalyvis galėjo pasirinkti sau mielą ir artimą.

Naujosios Hanzos sąjungos (iš Lietuvos jai priklauso vienintelis Kaunas) prezidentas Berndas Saksas (Bernd Saxe) sekmadienį miesto savivaldybėje surengtoje baigiamojoje šventės konferencijoje sakė, kad sąjunga labai patenkinta švente Kaune. Ji pavyko daugiau nei šimtu procentu. Ypač Kaunas nustebino renginių gausa, įvairove ir nepaprastai aktyviu žiūrovų susidomėjimu jais.

Preliminariai skaičiuojama, jog per 100 įvairiose Senamiesčio erdvėse bei Kauno centrinėje dalyje vykusių renginių aplankė daugiau nei 700 tūkst. žiūrovų.

Kiekvienoje Senamiesčio aikštėje, gatvėse įvairiomis kalbomis skambėjo dainos, buvo galima klausytis įvairių šalių muzikos. Atlikėjai demonstravo savo šalių viduramžių aprangą. O svarbiausia, – žmonės buvo linksmi, maloniai bendravo su atvykusiais svečiais, kartu su jais dainavo.

Įdomu tai, kad atvykusieji į šventę užsieniečiai mokėjo ir lietuviškų melodijų: kartais būdavo net keista: dainuojančių, grojančių drabužiai – kažkurios šalies, o dainos atliekamos taisyklinga lietuvių kalba. Kauno merą Rimantą Mikaitį užsienio svečiai jau pažino iš nuotraukų, todėl jį kalbino, kvietė sustoti ir kartu dainuoti.

Meras ir kiti savivaldybės vadovai visas šventės dienas bendravo su atvykusiais svečiais. Vyko priėmimai, parodų atidarymai, spaudos konferencijos.

Kaunas susigiminiavęs su 23 įvairių šalių miestais. Į šventę atvyko delegacijos iš 17 jų. Net – iš tolimosios Kinijos. Savaime aišku, daugiausia delegacijų – 85 – buvo iš Naujajai Hanzos sąjungai priklausančių užsienio valstybių miestų.

Hanzos šventė nepaliko nė vieno abejingo. Priekaištų visai nesigirdėjo, o pagyrimų šventės organizatoriams ir miesto vadovams buvo girdėti visur. Be to, iš žmonių veidų matėsi, kad visi patenkinti. Koncertuose dažnai pasigirsdavo plojimai ir šūksniai “Bravo”.

Iš šalies stebint, atrodo, jokių nesklandumų nebuvo, bet galutiniai šventės rezultatai jų rengėjų išsamiai dar nėra aptarti.

Tiesa, miesto mero R. Mikaičio pastebėjimu, 31-osios Tarptautinės Hanzos dienos parodė, kad gegužės antra pusė – bene pati tinkamiausia masinėms šventėms Kaune surengti. Nes tuomet miestas pilnas jaunimo, kuris būna ne tik pats aktyviausias žiūrovas, bet ir renginių dalyvis. Anksčiau, primena ELTA, “vietines” (ne tarptautines) Hanzos dienas Kaunas rengdavo rugpjūtį.

Tarptautinės Hanzos dienos kasmet vyksta vis kitame Naujosios Hanzos sąjungai priklausančiame mieste. Kaunas savo eilės tapti šventės šeimininku laukė apie 20 metų. Pasak Naujosios Hanzos sąjungos prezidento B. Sakso, kitą tokią šventę kauniečiai galėtų tikėtis surengti tik 2033-iaisiais. Kiti tarptautinių Hanzos dienų rengėjai iki to laiko jau yra patvirtinti.

Ateinančiais metais tradicinis Hanzos renginys sąjungai priklausančius miestus (jų minėta organizacija vienija 176) kvies į Vokietiją. Baigiamosiose Hanzos dienų Kaune iškilmėse šventės vėliava perduota Lioneburgo miesto atstovams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...