2011 Vasario 18

Užsienis

Kirgizija Putino vardu pavadino vieną Tianšanio kalnų viršukalnę

veidas.lt

Kirgizijos parlamentas ketvirtadienį nusprendė įamžinti Rusijos ministrą pirmininką Vladimirą Putiną, pavadindamas jo vardu vieną šalies šiaurėje dunksančių Tianšanio kalnų viršukalnę.

Taip deputatai atsidėkojo V.Putinui, kuris pirmas iš vadovų parėmė laikinąją Kirgizijos vyriausybę po 2010 metų balandį vykusios eilinės revoliucijos.

Nepamiršdamas ir skubios Rusijos suteiktos finansinės pagalbos spalį išrinktas Kirgizijos parlamentas beveik akimirksniu – be aptarimų ir iš karto per tris svarstymus – dauguma balsų priėmė įstatymą vienai kalnagūbrio viršūnei suteikti V.Putino vardą.

“Šio įstatymo projekto tikslas ir pagrindinė idėja – Rusijos Federacijos ministro pirmininko Vladimiro Putino vardo įamžinimas ir tuo pačiu draugiškų ryšių ir bendradarbiavimo tarp Kirgizijos respublikos ir Rusijos Federacijos stiprinimas”, – sakoma paaiškinamajame rašte prie įstatymo projekto.

Čujos srities Maskvos rajono tarybos deputatai pasiūlė Rusijos premjero vardu pavadinti 4446 metrų virš jūros lygio iškilusią viršukalnę, kuri iki šiol neturėjo pavadinimo, taip įvertinant “Putino nuopelnus Kirgizijai”. Atitinkamą įsaką pasirašė Kirgizijos premjeras Almazbekas Atambajevas.

Kirgizijoje viena viršukalnė 2002 metais jau yra pavadinta pirmojo Rusijos prezidento Boriso Jelcino vardu. Politikos apžvalgininkai sako, kad tokiu būdu dabartinė vyriausybė nori pabrėžti artimus ryšius su Rusija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...