- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Kirgizija Putino vardu pavadino vieną Tianšanio kalnų viršukalnę

Autorius: veidas.lt | 2011 02 18 @ 07:48 | Užsienis | No Comments

Kirgizijos parlamentas ketvirtadienį nusprendė įamžinti Rusijos ministrą pirmininką Vladimirą Putiną, pavadindamas jo vardu vieną šalies šiaurėje dunksančių Tianšanio kalnų viršukalnę.

Taip deputatai atsidėkojo V.Putinui, kuris pirmas iš vadovų parėmė laikinąją Kirgizijos vyriausybę po 2010 metų balandį vykusios eilinės revoliucijos.

Nepamiršdamas ir skubios Rusijos suteiktos finansinės pagalbos spalį išrinktas Kirgizijos parlamentas beveik akimirksniu – be aptarimų ir iš karto per tris svarstymus – dauguma balsų priėmė įstatymą vienai kalnagūbrio viršūnei suteikti V.Putino vardą.

“Šio įstatymo projekto tikslas ir pagrindinė idėja – Rusijos Federacijos ministro pirmininko Vladimiro Putino vardo įamžinimas ir tuo pačiu draugiškų ryšių ir bendradarbiavimo tarp Kirgizijos respublikos ir Rusijos Federacijos stiprinimas”, – sakoma paaiškinamajame rašte prie įstatymo projekto.

Čujos srities Maskvos rajono tarybos deputatai pasiūlė Rusijos premjero vardu pavadinti 4446 metrų virš jūros lygio iškilusią viršukalnę, kuri iki šiol neturėjo pavadinimo, taip įvertinant “Putino nuopelnus Kirgizijai”. Atitinkamą įsaką pasirašė Kirgizijos premjeras Almazbekas Atambajevas.

Kirgizijoje viena viršukalnė 2002 metais jau yra pavadinta pirmojo Rusijos prezidento Boriso Jelcino vardu. Politikos apžvalgininkai sako, kad tokiu būdu dabartinė vyriausybė nori pabrėžti artimus ryšius su Rusija.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/kirgizija-putino-vardu-pavadino-viena-tiansanio-kalnu-virsukalne

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.