2011 Birželio 16

Kinija tapo didžiausia Rusijos prekybos partnere

veidas.lt

"Veido" archyvas

Pasak Rusijos vertinimų, kuriuos pateikė V.Putinas, 2015 metais prekyba tarp abiejų šalių išaugs iki 100 mlrd., 2020 metais iki 200 mlrd. JAV dolerių.

V.Putino ir Hu Jintao susitikimas vyko Maskvoje, “Gazprom” būstinėje, greta kitų pareigūnų dalyvaujant ir “Gazprom” vadovui Aleksejui Mileriui bei “Rosatom” generaliniam direktoriui Sergejui Kirijenkai.

“Energetinis dialogas vienas svarbiausių mūsų bendradarbiavimo elementų, ir mes pirmajam Kinijos vadovui norėjome parodyti mūsų vieną didžiausių energetikos kompanijų, pademonstruoti jos galimybes. Viliuosi, kad tai padarė tam tikrą įspūdį”, – sakė V.Putinas.

“Tačiau jeigu mums pasiseks pasirašyti susitarimus, tai, be abejonės, suteiks papildomas galimybes plėtoti mūsų prekybinius ir ekonominius ryšius”, – pridūrė Rusijos premjeras.

Per susitikimą Kinijos vadovas perdavė V.Putinui Kinijos premjero Wen Jiabao (Venas Dziabao) sveikinimą ir pažymėjo: “Jis tikisi su jumis susitikti antrąjį pusmetį”.

Hu Jintao taip pat pastebėjo, kad Kinijos vyriausybė aukštai vertina V.Putino indėlį plėtojant Rusijos ir Kinijos santykius.

Pasak jo, šiuo metu pasaulyje vyksta dideli pokyčiai, kurie leidžia Rusijai ir Kinijai išeiti į naują vystymosi lygį.

“Mes tikimės, kad ir ateityje jūs galėsite taip pat skirti dėmesio ir dėti pastangas, kad toliau plėtotųsi Kinijos ir Rusijos santykiai bei strateginė partnerystė”, – sakė Hu Jintao, kreipdamasis į Rusijos vyriausybės vadovą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...