2010 Spalio 01

Politika

Kiek reikėtų atleisti policininkų?

veidas.lt

Šiuo metu skaičiuojama, kiek reikėtų atleisti policijos pareigūnų, kad likusiems pareigūnams būtų įmanoma padidinti atlyginimus, penktadienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite sakė policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas.

“Prie šio finansavimo didėti policininkų algos gali tik vienu keliu – atleidus tam tikrą skaičių darbuotojų ir tas lėšas nukreipus algų padidinimui likusiems darbuotojams, bet tokiu atveju reikalingi tam tikri įstatymų pakeitimai”, – sakė policijos vadovas.

Vis dėlto V.Telyčėnas pabrėžė, kad jo nuomone, Lietuvoje policijos pareigūnų nėra pernelyg daug, todėl reikėtų eiti kitu keliu – nedidinti atlyginimų, bet išsaugoti darbo vietas.

“Mes skaičiuojame dabar, kiek reikėtų žmonių atleisti, norint pakelti atlyginimus, ir paraleliai turi būti labai greitai pakeisti įstatymai, leidžiantys pakelti tuos atlyginimus”, – kalbėjo generalinis komisaras.

Jis tvirtino nežinąs, kiek galėtų būti atleista pareigūnų – tai esą paaiškės, kai bus patvirtintas biudžetas. Pasak V.Telyčėno, pateikti yra du policijos biudžeto variantai: vienas tokio pat dydžio kaip ir šiais metais, ir kitas – 10 proc. mažesnis.

Policijos vadas taip pat sakė, kad ir kitais metais numatoma optimizuoti policijos veiklą, pavyzdžiui, pervesti mažus komisariatus į nuovadų lygį, mažinti pavaduotojų skaičių mažuose komisariatuose, atsisakyti budinčių dalių mažuose komisariatuose jas paliekant tik apskričių centruose.

“Pagrindinis prezidentės palinkėjimo akcentas buvo tai, kad net šiomis sąlygomis policijai svarbiausia laiku reaguoti į žmonių pagalbos šauksmą, į nusikaltimo vietas atvykti savalaikiai, į žmonių iškvietimus, kas praktiškai sudėtinga prie šio biudžetinio finansavimo”, – kalbėjo policijos vadas.

Penktadienį Lietuvoje minima Policijos arba Angelų sargų diena.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...