2010 Spalio 07

Algos

Išeitinėms valdininkų kompensacijoms – 9 milijonai

veidas.lt

Baigiantis metams ministerijas ir kitas institucijas turėtų pasiekti 8,7 mln. litų valdininkų išeitinėms kompensacijoms ir darbuotojų, perkeltų iš panaikintų apskričių viršininkų administracijų, algoms.

Vyriausybė trečiadienį nutarė keturioms ministerijoms ir dviem įstaigoms siūloma paskirstyti 3,6 mln. litų. Tokia suma esą reikalinga atleistų klerkų išeitinėms išmokoms ir kompensacijoms už nepanaudotas kasmetines atostogas.

Dar 5,1 mln. litų atseikėta ministerijoms, įdarbinusioms dalį metų viduryje likviduotų apskričių viršininkų administracijų darbuotojų,

“Papildomų lėšų šioms reikmėms neprašoma, pinigai paskirstomi kiekvieną metų ketvirtį”, – “Lietuvos žinioms” sakė finansų ministrės patarėja Giedrė Balčytytė.

Dėl etatų mažinimo iš ministerijų atleistų darbuotojų kompensacijoms ir išlaidoms, susijusioms su apskričių viršininkų administracijų funkcijų perskirstymu, šiemet jau buvo išleista beveik 14 mln. litų.

Vyriausybei pritarus, Aplinkos ministerijai iš Finansų ministerijos administruojamos programos “Valstybės valdymo reformos išlaidos” bus pervesta 720 tūkst. litų. Aplinkos ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Karnackaitė teigė, jog tiek institucijai atsiėjo etatų mažinimas ir įvykdyta pavaldžių įstaigų reforma. Metų pradžioje buvo sujungtos kelios Aplinkos ministerijos žinioje buvusios įstaigos, dar keletas pavaldžių institucijų apskritai panaikintos. Taip “sutaupyta” daugiau kaip 200 etatų.

“Išeitines išmokas ministerija sumokėjo iš savo biudžeto. Dabar tiesiog atgausime išleistus pinigus iš specialiosios programos”, – tvirtino R.Karnackaitė.

Muitinės departamentui prie Finansų ministerijos planuojama pervesti 800 tūkst. litų. Kaip dienraščiui sakė Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotoja Ramutė Liupkevičienė, būtent tokios sumos prireikė muitinės darbuotojų išeitinėms kompensacijoms. Šių metų vasarą buvo atsisakyta dviejų teritorinių muitinių – Panevėžio ir Šiaulių. Vietoj penkių teritorinių muitinių liko trys.

“Vasarą atleidę apie 90 žmonių kreipėmės į Finansų ministeriją, kad išeitinės kompensacijos būtų apmokėtos iš specialiosios programos lėšų, tačiau mūsų paprašė palaukti iki spalio. Buvusiems darbuotojams išmokas skyrėme iš savo biudžeto, todėl dabar šias lėšas reikia susigrąžinti”, – aiškino R.Liupkevičienė.

Darbuotojų išeitinėms išmokoms ir kompensacijoms už nepanaudotas kasmetines atostogas Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) ketinama skirti 653 tūkst. litų, Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) – 364 tūkst. litų, Susisiekimo ministerijai – 153 tūkst. litų.

960 tūkst. litų bus pervesta VRM, kad ši išmokėtų išeitines kompensacijas tiems valstybės tarnautojams, kurie dirbo apskričių viršininkų administracijose. Dar 693 tūkst. litų VRM ketinama skirti darbuotojų, perkeltų į ministeriją, kai buvo panaikintos administracijos, atlyginimams. “Panaikinus apskritis VRM deleguota regionų plėtros funkcija. Jai įgyvendinti įkurtas Regionų plėtros skyrius, turintis 3 darbuotojus, ir 10 poskyrių apskrityse. Čia dirba nuo 3 iki 5 žmonių”, – dėstė VRM Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Violeta Kiburytė.

Iš apskričių viršininkų administracijų perkeltoms pareigybėms išlaikyti Nacionalinei žemės tarnybai prie ŽŪM bus skirta 3,3 mln. litų, Aplinkos ministerijai – 28 tūkst. litų, Kultūros ministerijai – 13 tūkst. litų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai – 176 tūkst. litų, Švietimo ir mokslo ministerijai – 610 tūkst. litų, Ūkio ministerijai – 693 tūkst. litų, ŽŪM – 42 tūkst. litų, Ministro pirmininko tarnybai – 193 tūkst. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...