2012 Kovo 05

Kiek mūsų didžiuojasi esantys lietuviai

veidas.lt


87 proc. apklaustų šalies gyventojų dažniau ar rečiau didžiuojasi esantys lietuviai: visada tuo didžiuojasi 37,6 proc. respondentų, o kartais – pusė.

Tai paaiškėjo iš „Veido“ užsakymu tyrimų bendrovės „Prime consulting“ atliktos naujausios sociologinės apklausos. Iš principo tai nėra dramatiškai liūdni skaičiai, juk tik 13 proc. apklaustųjų niekada nesididžiuoja esą lietuviai. Jei prisiminsime, kad daugumos ankstesnių apklausų rezultatai būdavo kur kas pesimistiškesni, šio sociologinio tyrimo rezultatai nuteikia daugiau ar mažiau pozityviai.
Artėjant Kovo 11-ajai ir turint omenyje, kad nuo nepriklausomybės atkūrimo praėjo 22 metai, tai yra tiek pat, kiek Lietuva nepriklausoma buvo tarpukariu, respondentų taip pat teirautasi, ar Lietuva, kaip valstybė, daugiau pasiekė per 22 metus tarpukariu, ar per 22 metus dabar, atkūrus nepriklausomybę. Daugiau nei pusė apklaustųjų pabrėžė, jog skirtumai pernelyg dideli, kad šiuos laikotarpius būtų galima lyginti. Tiesa, maždaug ketvirtadalis respondentų vis dėlto išskyrė, kad Lietuva daugiau pasiekė 1990–2012 m. o 16,8 proc. didesnę pažangą mato 1918–1940 m.

Ar jūs didžiuojatės esąs lietuvis? (proc.)

Kartais    49,4
Taip    37,6
Ne    13

Jūsų nuomone, ar Lietuva, kaip valstybė, daugiau pasiekė per 22 metus tarpukariu, ar per 22 metus dabar, atkūrus nepriklausomybę? (proc.)

Skirtumai pernelyg dideli, kad šiuos laikotarpius būtų galima lyginti    57,2
Dabar    23
Tarpukariu    16,8
Pasiekimai panašūs    2,6
Nežinau / neturiu nuomonės    0,4

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2012 m. vasario 13–15 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...