2010 Gruodžio 20

Didžioji Britanija

Didžioji Britanija valkataujančius lietuvius parsiunčia į Lietuvą

veidas.lt

Į Vilniaus nakvynės namus per pusmetį grąžinti penki benamiai Lietuvos piliečiai, pranešė LNK Žinios.

55 erių klaipėdietis Antanas Bagdonas pustrečio mėnesio – Vilniaus nakvynės namų gyventojas. Prieš tai daugiau nei metus jis gyveno Londono gatvėse. Vyras pasakojo prieš dvejus metęs darbą Lietuvoje ir iškeliavęs į Angliją, tačiau ten darbą turėjo vos kelis mėnesius. Likusį laiką jis gyveno gatvėje.

“Jau badu (Londone – BNS) tikrai nenumirsi. Ten tokių užeigų yra, ateini tu ten “homelessas”, benamis be nieko – prašom, ten tau meniu pateikia, tu pasirenki, ką nori valgyti, atneša kaip restorane ir pateikia valgyti. Už dyka”, – tvirtino vyras.

Vyrui už bilietą į Lietuvą sumokėjo labdaros organizacija, kuri rūpinasi benamių grąžinimu iš Didžiosios Britanijos į jų gimtąsias šalis Rytų ir Centrinėje Europoje.

Į Vilniaus nakvynės namus pirmasis lietuvis parlydėtas prieš pusmetį.

Pasak nakvynės namų vadovų, britai ne tik sumoka už lėktuvo bilietą, jeigu reikia, skiriama pinigų dokumentams sutvarkyti ir gyvenimo gimtoje šaly pradžiai. Tokių grįžusių benamių jau penki.

“Pirmiausia sutvarkomi dokumentai Darbo biržoje, ieškome darbo, eilė socialiniam būstui, aišku, ta eilės negreitai eina. Žmonės net neranda dokumentų, žmonės pagalvoja, kad išvažiavę ten tai jau nieko nereikia, viską meta, galvoja, kad ten prasigyvens, o tenka jiems grįžti ir pradėti viską nuo nulio”, – sakė Vilniaus nakvynės namų direktorius Edvardas Jablonskis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...