2010 Gruodžio 13

Lietuva

Švietimo srityje tautinės mažumos Lietuvoje ir Lenkijoje turi turėti vienodas teises

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, jog lenkų tautinės mažumos švietimo situacija Lietuvoje turėtų nesiskirti nuo tos, kokia yra Lenkijoje gyvenančių lietuvių.

Tokią poziciją šalies vadovė išsakė pirmadienį viešėdama Trakų rajone. Tuo pat metu Vilniuje prie Prezidentūros buvo surengtas mitingas prieš siūlomas permainas švietimo srityje, kuriomis nepatenkintos lenkų organizacijos.

“Jeigu Lenkijoje Lietuvos mažumos gali laikyti (egzaminus) ar turėti vienokią situaciją, mes turėtume tai garantuoti ir lenkų mažumai Lietuvoje. Jokių diskriminacinių pasiūlymų mėginsiu nepraleisti, bet atitikmuo tarp Lietuvos mažumos Lenkijoje ir lenkų Lietuvoje turėtų būti”, – žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Ji teigė, jog “tokių diskusijų paaštrėjimai” vyksta Seime siūlant įvairias įstatymų pataisas švietimo srityje, tačiau pažymėjo, kad “tos pataisos dar tik diskusijų lygmenyje, jos nėra priimtos”.

Dalis lenkų kritikuoja siūlymus įstatymu įtvirtinti, kad Lietuvoje tautinių mažumų mokyklose daugiau pamokų vyktų lietuvių kalba. Dėl to pirmadienį prie Prezidentūros surengtas mitingas, kuriame, policijos teigimu, susirinko iki 500 žmonių.

Lietuvos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad lietuviai moksleiviai Lenkijoje daugiau dalykų mokosi lenkų kalba nei lenkų moksleiviai Lietuvoje lietuvių kalba.

“Kalbant apie taip vadinamas etnines mokyklas, tai tose, kurios veikia Lenkijoje, vidutiniškai 60 proc. pamokų vyksta ne lenkiškai, o 40 proc. lenkų kalba. Tokiose pat mokyklose Lietuvoje proporcija yra 95 proc.(lenkų kalba) ir tik 5 proc. – lietuvių”, – neseniai interviu Lenkijos žiniasklaidai sakė Lietuvos premjeras Andrius Kubilius.

Tautinių mažumų padėtis dažnai tampa diskusijų klausimu ir per aukščiausio lygio valstybių pareigūnų susitikimus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...